Спеціальні потреби

Актуально

Байден буде найстаршим президентом США за всю історію - йому радять демонструвати енергійність

Джо Байдену, який за прогнозами переміг на виборах президента США, сьогодні виповнилося 78 років. За два місяці він очолить політично розділену країну, яка зіткнулася з найгіршою за століття кризою в галузі охорони здоров'я, високим рівнем безробіття і яка також переймається встановленням расової справедливості.

Окрім вирішення цих проблем, Байдену потрібно досягнути успіху і на іншому фронті: продемонструвати американцям, що вік не має значення і він готовий до роботи.

Байден складе присягу як найстаріший президент в історії країни, обійшовши Рональда Рейгана, який покинув Білий дім у 1989-му році, коли йому було 77 років і 349 днів.

Вік та стан здоров'я Джо Байдена та президента Дональда Трампа - який менш ніж на чотири роки молодший за Байдена - були фактором упродовж виборчих змагань, долю яких вирішували молодші та різноманітніші виборці. Вибори також припали на момент, коли країна зіткнулась із багатьома значними викликами.

З першого дня Байден буде прагнути продемонструвати, що він має необхідну для виконання обов'язків енергію.

"Дуже важливо, щоб він та його команда вже на початку президентства гарантували, що свої наміри він буде декларувати із чіткістю. Остання не завжди була йому властива", - каже Росс Бейкер, політолог з Університету Рутгерса, який консультував законодавців від Демократичної та Республіканської партії. "Він повинен добитись, щоб американці повірили, що він фізично та психічно готовий до роботи".

Протягом усієї кампанії 74-річний Трамп не втрачав шансу вказати на обмовки Байдена та наполягав, що тому бракувало гостроти розуму, щоб керувати державою. І критики, і деякі прихильники Байдена переживали, що під час виборчої кампанії він давав невірний сигнал про свою витривалість тим, що порівняно мало виступав на публіці. У той же час Трамп активно виступав на заходах у штатах-гойдалках. Байден пояснював свій легкий графік обережністю під час пандемії коронавірусу.

Деякі суперники Байдена на виборах у Демократичній партії також вказували на його вік - хоча і обходились без злостивості, яку використовував Трампа - піднімаючи питання про те, чи може у принципі хтось із покоління Байдена та Трампа очолити країну, яка зіткнулась із такими проблемами, як зміна клімату та расова нерівність.

Брайан Отт, професор комунікацій Університету штату Міссурі, який вивчає президентську риторику, вказує, що Байден не вражав під час виборчої кампанії, але з дня виборів виявив себе з кращого боку своїми заявами.

Отт сказав, що промова Байдена про перемогу на виборах була гострою, а віртуальна дискусія, яку він провів на початку цього тижня з медичними працівниками, продемонструвала його емпатію.

Досвід новообраного президента - поєднання біологічного віку та майже 50-ти років у політиці - очевидніший у сфері управління, а не під час хаосу передвиборної агітації, сказав він.

"Риторика управління, на відміну від риторики передвиборчої агітації, є скоординованою, а не змагальною", - сказав Отт.

Відносно похилий вік Байдена також означає, що особливо важливими будуть зроблені ним призначення, сказав Бейкер. Той факт, що він обрав у якості віце-президентки сенаторку Камалу Гарріс, молодшу за нього на 20 років, можна сприйняти як визнаня того, що вік самого Байдена є проблемою.

Байден назвав себе перехідним президентом, але не виключив, що боротиметься за другий термін.

"Йому на користь те, що з першого дня зрозуміло, що вона готова до роботи", - сказав Бейкер про Гарріса. "Вона повинна з'являтись на офіційних знімках з Білого дому. Вони також повинні, з точки зору своїх повідомлень, підкреслювати її участь у роботі над будь-яким важливим питанням або у дискусії у Білому домі".

В інтерв'ю у вересні CNN Байден пообіцяв бути "абсолютно прозорим" щодо всіх аспектів свого здоров'я, якщо його оберуть, але він не сказав, як він це робитиме.

Хід кампанії показав, що Байден відрізняється від стеретипів про 70-річних.

У медичному звіті оприлюдненому кампанією Байдена у грудні, його лікар, доктор Кевін О'Коннор описав Байдена як "здорового, бадьорого ... здатного успішно виконувати обов'язки президента, включно із обов'язками голови виконавчої влади, голови держави та головнокомандуючого".

О'Коннор повідомив, що Байден працює п'ять днів на тиждень. Байден заявив прихильникам, що під час пандемії він покладався на домашні тренування, використовував вело тренажер Peloton, бігову доріжку та гантелі.

У 1988 році Байден переніс дві небезпечні для життя аневризми мозку. Він описав цей досвід у своїх мемуарах, заявив, що він зробив його "тою людиною, якою я хочу бути". О'Коннор також зазначив у своєму звіті, що у Байдена нерегулярне серцебиття, але йому не потрібні ліки та лікування. У 2003 році йому також видалили жовчний міхур. У вересневій статті групи дослідників у "Журналі активного старіння" було зроблено висновок, що і Байден, і Трамп є виключеннями для свого віку і, ймовірно, переживуть своїх сучасників та збережуть здоров'я до кінця наступного президентського терміну.

Деякі із попередників Байдена у Білому домі залишили після себе певний спадок, який вказує на те, як варто і як не варто демонструвати президентську енергійність, каже Едвард Франц, президентський історик з Університету Індіанаполіса.

Рейган хотів, щоб громадськість бачила, як він рубав дрова і катався на конях. Після того, як у Трампа діагностували коронавірус, він швидко повернувся до напруженого графіку передвиборчої кампанії - в останні тижні кампанії провів десятки переповнених мітингів у штатах-гойдалках. Ці події суперечили вказівкам щодо соціального дистанціювання, носіння масок та уникання великих зборів під час коронавірусу.

У 1841-му році дев'ятий президент США 68-річний Вільям Гаррісон спробував продемонструвати свою бадьорість, виголосивши довгу інавгураційну промову без пальто чи капелюха. Тижнями пізніше у Гаррісон, на той час найстарший на момент обрання президент в історії США, застудився, хвороба переросла у пневмонію і забрала його життя протягом першого місяця перебування на посаді президента. Суперечки про те, чи була хвороба Гаррісона пов’язана з його інавгураційною промовою, точаться й досі.

Дивіться також: Додатками програмами COVID, які можуть врятувати життя

Додатками програмами COVID, які можуть врятувати життя. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00


Всі новини дня

Саме двопартійна підтримка забезпечила вражаючий рівень допомоги Україні – Салліван про дискусію у Конгресі США

Президент України Володимир Зеленський з лідерами сенатської меншості та сенатської більшості у Конгресі США, 21 вересня 2023 року. Фото AP/Mariam Zuhaib

Саме двопартійна підтримка – від демократів та республіканців – забезпечила вражаючий рівень допомоги, яку США змогли надати Україні.

На цьому наголосив під час брифінгу 21 вересня радник з національної безпеки США Джейк Салліван, коментуючи свою недавню зустріч із спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті.

“Я не збираюся вступати в дебати зі спікером Маккарті з трибуни”, – сказав Салліван та нагадав, що Маккарті “сам був прихильником надання Україні військової допомоги та голосував за попередні пакети”.

Крім того, наголосив радник президента США, велика кількість республіканців і в Палаті представників, і в Сенаті були великими прихильниками військової допомоги Україні.

“Вони самі виходили й доводили своїм виборцям і світу, чому це так важливо”, – сказав Салліван про політиків Республіканської партії США.

За його словами, у Білому домі вірять, що існує сильна більшість на двопартійній основі як у Палаті представників, так і в Сенаті, щоб забезпечити підтримку і надалі.

Щодо зустрічей у сенаті, Салліван назвав їх конструктивними та змістовними: “У членів Палати представників були чудові запитання. У них також було багато конструктивних пропозицій щодо того, як найбільш ефективно продовжувати допомогу Україні, щоб згуртувати світ на допомогу Україні захистити свою територію”.

Салліван також розповів про зустріч президентів США та України у Білому домі, що, за його словами, “відбувається у важливий момент, коли українські війська продовжують прогрес у своєму контрнаступі” та саме тоді, коли Росія розпочала ще одну жорстоку хвилю авіаударів по п’яти містах України.

“Щоб допомогти захиститися від таких нападів, нападів з повітря, президент Байден сьогодні оголосить про новий пакет військової допомоги, який включає значні засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ”, – сказав Салліван.

Як повідомляв Голос Америки, ці можливості допоможуть Україні зміцнити оборону напередодні, зими, коли Росія, ймовірно, поновить напади на українську критичну інфраструктуру. За словами Саллівана, президент Байден вирішив, що наразі не надаватиме танків та далекобійних ракет ATACMs Україні, але не виключає такої можливості в майбутньому.

Раніше Голос Америки інформував, що Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів.

Думки багатьох законодавців розділилися щодо збільшення допомоги, їх також турбує, чи Україна зможе перемогти, і чи використовує допомогу США відповідально.

США допоможуть зміцнити захист України перед суворою зимою, але наразі без ATACMs – Білий дім

Новий пакет допомоги від США допоможе Україні зміцнити свою оборону напередодні, ймовірно, суворої зими, розповів радник з національної безпеки США Джейк Салліван 21 вересня 2023р. Jim WATSON/AFP

Президент США Джо Байден сьогодні оголосить про новий пакет військової допомоги, який включає значні засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ.

Ці можливості допоможуть Україні зміцнити оборону напередодні, ймовірно, суворої зими, сповненої нових нападів Росії на українську критичну інфраструктуру, заявив під час брифінгу 21 вересня радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

За словами Саллівана, Росія спробує “позбавити невинних людей таких необхідних речей, як тепло та електроенергія”.

Президент Байден вирішив, що наразі не надаватиме танки ATACMs Україні, але не виключає таку можливість в майбутньому, сказав Джейк Салліван.

Посадовець висловив сподівання, що Польща продовжить підтримувати Україну.

А також, що американська підтримка триватиме і у наступному фінансовому році, тобто після 30 вересня. “Це означає, що ми хотіли б отримати додаткові ресурси від Конгресу 1 жовтня, щоб мати можливість забезпечити відсутність перебоїв у постачанні”, – сказав Салліван.

Стосовно позиції Польщі Салліван додав, що представники США консультуватимуться із польськими партнерами, “щоб переконатися, що ми повністю розуміємо суть позиції Польщі”.

Що пакету, який сьогодні оголосить президент США, то його надання має на меті допомогти Україні зберегти темпи контрнаступу, сказав Салліван. Як повідомляв Голос Америки, президент США Джо Байден планує оголосити пакет військової допомоги Україні на суму 325 мільйонів доларів у четвер під час візиту до Вашингтона президента України Володимира Зеленського.

Очікується, що пакет оборонної допомоги включатиме другий транш касетних боєприпасів, які запускаються зі 155-міліметрової гаубичної гармати, сказав американський чиновник.

“Війна за своєю суттю непередбачувана, – сказав Салліван. – Тому… нам потрібно мати певну гнучкість і адаптивність у нашому підході щодо потенціалу у боєприпасах, систем протиповітряної оборони та інших критичних елементів, які Україна продовжуватиме отримувати від своїх партнерів з НАТО та інших країн світу. І ми, Сполучені Штати, прагнемо переконатися, що вони їх отримають”.

“Думаю, тут є пріоритети” – спікер Палати представників США не зобов’язався поставити допомогу Україні на голосування до кінця року

Спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті (Фото: AP Photo/J. Scott Applewhite)

Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів. Про це повідомляє мережа CNN.

Під час спілкування з пресою, Маккарті назвав зустріч з президентом України Володимиром Зеленським “продуктивною”, однак, наголосив на пріоритетності видатків на внутрішні потреби США.

“Я думаю, тут є пріоритети”, - заявив Маккарті.

Маккарті також повідомив, що він відмовився скликати спільне двопалатне засідання Конгресу для зустрічі з Зеленським на прохання української сторони.

“Мене просили про спільне засідання. У нас немає часу на спільне засідання”, – цитує Маккарті мережа CNN. “Отже, я зробив саме те, що я зробив з прем’єр-міністром Італії, прем’єр-міністром Великої Британії. Я завжди скликаю, коли приїздять лідери, я скликаю двопартійну групу лідерів”.

Своєю чергою, як вже передавав Голос Америки, голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл Маккол, коментуючи зустріч із Зеленським, зазначив: “[М]и маємо дати їм те, що їм потрібно. І якщо ця адміністрація не дасть їм цього, то ми маємо прописати у законопроєкт про бюджетні асигнування зброю, про яку він просив”.

Маккол висловив впевненість, що додаткове фінансування для України буде надано, попри опозицію і занепокоєння частини конгресменів та оглядачів.

“Я завжди казав, що більшість підтримує це”, - додав Маккол.

Такі заяви збігаються з позицією Білого дому. Як передавав раніше Голос Америки, радник з національної безпеки США Джейк Салліван на брифінгу 15 вересня заявив, що “Обидві палати Конгресу підтримують продовження фінансування” потреб України.

У Білому домі також заявили, що є “критична потреба” у підтримці Конгресом запиту на додаткове фінансування України для її контрнаступальних можливостей, і що допомога “матиме значний вплив на боротьбу України”, повідомляє CNN.

Зеленський зустрівся з Остіном у Пентагоні й вшанував пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001

Мністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський у Пентагоні, Вірджинія, 21 вересня 2023. AP Photo/Andrew Harnik

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Пентагоні із міністром оборони Ллойдом Остіном.

Після переговорів, Зеленський і Остін, разом із першою леді Оленою Зеленською та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі вшанували пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001 року і поклали квіти до Національного меморіалу 9/11.

Раніше у четвер український президент провів переговори із законодавцями у Палаті представників і Сенаті. Як повідомляв Голос Америки, лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова Зеленського із приватної зустрічі: "Якщо ми не отримаємо допомогу, ми програємо війну".

Далі Зеленський вирушає до Білого дому, де зустрінеться із президентом США Джо Байденом. Адміністрація Байдена раніше повідомила, що Байден планує оголосити новий "суттєвий" пакет допомоги Україні. Однак представник Ради безпеки США Джон Кірбі не уточнив, чи в нього входитимуть ракети далекої дії ATACMS, але сказав, що ведуться "активні" дискусії з цього питання.

Перша леді України нині пізніше виступить перед студентами університету Джорджтаун.

У статті використано матеріали Reuters

Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер зацитував слова президента України. Відео

Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер зацитував слова президента України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:12 0:00

Лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова президента України Володимира Зеленського із приватної зустрічі.

Більше

XS
SM
MD
LG