Спеціальні потреби

Число невіруючих в США досягло рекордної позначки


Число американців, які не асоціюють себе ні з якою релігією, продовжує зростати швидкими темпами. Кожен п'ятий мешканець США, і третина дорослих американців у віці до 30 років, називають себе нерелігійними.

До таких висновків прийшли дослідники американського Центру досліджень Пью, заявивши, що ці показники є найвищими від початку вимірювань центром релігійності мешканців США.

Лише за останні п'ять років число нерелігійних американців збільшилося з трохи більше 15% до майже 20%. До їх числа сьогодні входять більше 13 мільйонів самопроголошених атеїстів і агностиків (близько 6% опитаних), а також приблизно 33 мільйони (14%) людей без будь-якої релігійної приналежності.

Тим не менш, інше недавнє опитування громадської думки, проведене представниками Форуму з питань релігії та суспільного життя Центру Пью спільно з телекомпанією PBS, показало, що багато з 46 мільйонів нерелігійних американців «духовні» в тій чи іншій мірі.

Дві третини з них заявили, що вірять в Бога (68%). Більше половини респондентів зазначили, що вони часто відчувають міцний зв'язок з природою чи землею (58%), у той час як більше третини з них називають себе «спірітуалами», але ніяк не релігійними людьми (37%).

Як свідчать результати опитування, кожен п'ятий американець молиться щодня (21%).

Крім того, дослідження показало, що більшість мешканців США, які не належать до якої-небудь релігійної конфесії, переконані, що церкви та інші релігійні організації приносять суспільству користь, зміцнюючи добросусідські зв'язки і допомагаючи бідним.

У той же самий час переважна більшість невіруючих в США вважає, що релігійні організації надто зацікавлені в матеріальній вигоді і владі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG