Спеціальні потреби

Як мормонська віра може вплинути на президентство Ромні?


Як мормонська віра може вплинути на президентство Ромні?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00
Direct link
Мітт Ромні – перший в сучасній історії США прихожанин Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів, який став кандидатом в президенти. Ця церква була створена наприкінці ХІХ століття Джозефом Смітом та часто ототожнюється із сучасним мормонізмом. Північна Америка залишається місцем, де проживає найбільша кількість мормонів. Втім, через активну місіонерську роботу в інших країнах світу мормонів стає все більше. Про цю віру американці знають мало, а чимало з них ставляться до її представників скептично, а часто із з підозрою. Переважно через велику кількість міфів, які оточують мормонізм.

«Серед лідерів церкви, які посідають високі позиції, як от Ромні, з`являється віра у те, що, щоб їм не прийшло в голову, є волею Бога».
Том Кімбел
Мормонів у США не так і багато – всього шість мільйонів, більшість з яких проживає у штаті Юта. Мітт Ромні став першим мормоном, який впритул наблизився до президентства. А тому, це – неймовірне досягнення для мормонів.

«Ми далеко пішли. Бачити кандидата в президенти від республіканців, який є членом нашої віри – історична подія для нашої Церкви», - каже Майк Віндер.

Віндер писав про політику президентів США щодо мормонів. До речі, засновник Церкви Джозеф Сміт, балотувався в Президенти у 1844-му році.

Американці на загал мало знають про Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів, і багато з них замислюються, як релігійне вчення може вплинути на політичного лідера, який є членом цієї церкви.

Мормонську церкву звинувачують в тому, що вони пропагують дуже консервативні цінності. Але, каже Віндер, їхні релігійні лідери намагаються триматися від політики подалі:

«Я ніколи не чув, щоб вони дзвонили обраному представнику – меру, губернатору чи конгресмену».

Під час громадського заходу мер зустрічається з виборцями. Понад половини мешканців Вест-Веллі Сіті – мормони. Віндер є популярним політиком. Його родину тут добре знають. У мормонській церкві усі віруючі виконують різні функції на добровільній основі. І це, каже Віндер, свідчить про трудову етику представників його віри:

«Сьогодні я – вчитель у недільній школі. Мені доручали і іншу роботу. Не важливо, якщо ти Мітт Ромні, чи хтось ще, - усі мусять виконувати певну роль в своєму приході».

Ці молоді люди готуються стати місіонерами. Це – вимога до всіх віруючих. Місіонером в молодості був і Ромні. В цій церкві немає професійних священників. А ті, хто досяг багатства, часто займають лідерські позиції. Публіцист та критик мормонської церкви Том Кімбел каже, що такий підхід дає обраним на лідерські посади мормонам почуття, ніби їх влада йде від Бога:

«Серед лідерів церкви, які посідають високі позиції, як от Ромні, з`являється віра у те, що, щоб їм не прийшло в голову, є волею Бога».

Кімбел каже, що Ромні уникав розмов про свою релігію тому, що багато американців вважають її дивакуватою:

«Багато віруючих сподіваються, що, якщо Ромні більш відкрито говоритиме про свою релігію, американці почнуть ставитися до неї більш толерантно. А це, у свою чергу, збільшить його шанси на перемогу в листопаді».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG