Спеціальні потреби

Очільник Української греко-католицької церкви у США Борис Ґудзяк отримав нагороду "за постійне відстоювання Богом даної гідності людини"


Глава УГКЦ в Америці архиєпископ Борис Ґудзяк отримав нагороду CNEWA. AP Photo/Matt Rourke
Глава УГКЦ в Америці архиєпископ Борис Ґудзяк отримав нагороду CNEWA. AP Photo/Matt Rourke

Глава УГКЦ в Америці архиєпископ Борис Ґудзяк отримав нагороду від Асоціації католицької допомоги на Близькому Сході (CNEWA) – Премію «Віра та культура».

Про це було оголошено на щорічній католицькій медіаконференції, що відбулася цього року в Атланті. Архиєпископ долучився до конференції віртуально зі Львова.

CNEWA вручила нагороду архиєпископу “за постійне сприяння вродженій гідності кожної Божої дитини, особливо в цей час страху, гніву та люті”.

“Для мене велика честь отримати нагороду “Віра та культура” Католицької асоціації допомоги на Близькому Сході, – сказав митрополит Борис Ґудзяк. – Я хотів би подякувати монсеньйору Ваккарі та команді CNEWA за це визнання та за їхню постійну підтримку східних церков у всьому світі та нашої Української католицької церкви”.

У своїй промові митрополит Ґудзяк нагадав, що президент благодійної організації CNEWA монсеньйор Пітер Ваккарі та директор із комунікацій Майкл Ла Чівіта супроводжували кардинала Тімоті Долана, голову католицької церкви в Америці в його поїздці солідарності до Львова у травні 2022 року.

«Цей жест протягом третього місяця війни, коли більшість іноземних послів виїхали, крім послів з Польщі та Святого Престолу, неможливо переоцінити. – сказав митрополит Ґудзяк. – Це була перша офіційна католицька делегація, яка відвідала Україну під час повномасштабної війни, інші наслідували її приклад».

Цей візит приніс українцям не лише надію, але і гуманітарну допомогу українським релігійним організаціям і тим, хто допомагає українським біженцям у Європі, наголосив митрополит Ґудзяк.

"Я глибоко вдячний за вашу увагу до даної Богом людської гідності, яка в Україні серйозно поставлена на карту. Наша країна на паломництві від страху до гідності. Збройні сили України, як професійні, так і добровольчі, захищають не лише територію та суверенітет, а й свободу та гідність людини", – сказав митрополит Ґудзяк.

У повідомленні мовиться, що тільки цього тижня митрополит Ґудзяк опублікував заяву, в якій закликав «усіх християн і людей доброї волі» «утримуватися від будь-якого політичного насильства» і натомість прагнути миру «через діалог, шукаючи справедливості».

Асоціація католицької допомоги на Близькому Сході є благодійною організацією, агенцією, яка надає пастирську та гуманітарну підтримку в Північно-Східній Африці, на Близькому Сході, у Східній Європі та в Індії.

Заснована 1926 року Папою Пієм ХІ, CNEWA упродовж багатьох років підтримує різні проєкти у тому числі й в Україні і вона посилила цю підтримку під час повномасштабної війни.

У липні 2023 року організація відкрила свій офіс у Римі, щоб поглибити зв’язок з центром Католицької церкви та мати новий осередок для збирання пожертв в Італії та Європі.

CNEWA заснувала цю нагороду 2022 року. Серед попередніх лауреатів – Карл А. Андерсон, колишній головний лицар Лицарів Колумба; Вільям Ф. Мерфі, єпископ-емерит дієцезії Роквілл Центр; та Джон Студзінський, захисник прав жертв торгівлі людьми.

Як писав Голос Америки у передмові до інтерв’ю з Архиєпископом та Митрополитом Філадельфійським, Борис Ґудзяк є не лише очільником Української греко-католицької церкви у США, але й активно представляє українців у світі.

Він має десятки публічних виступів, інтерв'ю, свідчень у Конгресі та непублічних контактів серед політиків, у тому числі політиків-католиків, науковців, журналістів, завдяки яким доносить світу, заради чого живуть і за які цінності готові покласти свої життя українці.

Народжений у США в українській родині, науковець з гарвардською освітою, він створив єдиний на пострадянському просторі католицький університет – Український католицький університет (УКУ) у Львові, відродив Паризьку єпархію, що охоплює п'ять країн, ставши на чолі церкви в Америці організував прийом біженців з України та допомогу українцям, що залишилися вдома.

Відомий католицький автор Джордж Вігель назвав Ґудзяка "найпереконливішим захисником справи України в Сполучених Штатах, у Римі та по всій Європі".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG