Спеціальні потреби

Америка відзначає одинадцяту річницю вересневих атак


11-та річниця 11-го вересня
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00
Direct link

11-та річниця 11-го вересня

По всій країні відбулись церемонії вшанування пам’яті загиблих. У Білому Домі та Пентагоні перші особи країни схили голову у хвилині мовчання.

У Білому Домі Президент Обама разом з дружиною та іншими офіційними особами схилив голову у хвилині мовчання рівно у 8:46 ранку – в момент, коли одинадцять років тому перший з двох літаків влучив у вежу Світового Торговельного центру у Нью-Йорку
У той же час, величезна кількість людей прийшла на церемонію вшанування пам’яті загиблих у Нью-Йорку. За традицією, кожного року родини та близькі жертв нападів приходять у цей день на місце, де колись стояли вежі-близнюки, а тепер у річницю трагедії зачитують імена загиблих.

Президент Обама після хвилини мовчання у Білому Домі приєднався до міністра оборони Леона Панетти та інших військових у Пентагоні, де відбулась окрема церемонія вшанування пам’яті загиблих. Тоді, одинадцятого вересня, у будинок Пентагону влучив третій літак, захоплений терористами.

Президент Обама запевнив, що сьогодні, завдяки зусиллям військових, країна набагато безпечніша:

«Аль-Кайда втратила своїх лідерів, Осама бін Ладен ніколи не завдасть нам шкоди. Наша країна у більшій безпеці, наш народ став сильнішим. І яким би болісним не був це день, і таким він залишатиметься завжди, ми винесли головний урок – ніяка трагедія не може змінити нашої сутності».

Перед присутніми виступив і міністр оборони Панетта:

Сьогодні, як одна родина, ми вшановуємо, молимось та згадуємо про тих 184 людей, які втратили своє життя у Пентагоні, понад дві тисячі сімсот, які загинули у Мангеттені та сорок, які загинули на боту літака рейсу 93, який впав у Шенсквілі.
міністр оборони США Леон Панетта.

У Шенксвілі, штат Пенсільванія, сьогодні перебуває віце-президент Джо Байден. Там, одинадцять років тому, впав четвертий літак, захоплений терористами. Через геройські дії пасажирів, які спробували перебрати контроль над літаком, він не влучив у Капітолій, як планували терористи. Всі на борту рейсу 93 загинули.

В понеділок місце трагедії відвідав міністр оборони Панетта. Він звернувся до присутніх, які зібрались біля меморіалу, із проханням не забувати про тих військових, які були дислоковані в Афганістан у 2001-му році для боротьби із Талібаном, що дав притулок лідеру Аль-Кайди Осамі бін-Ладену.

«Кожного дня наші солдати воюють для того, щоб ця країна була у безпеці. Ми не можемо забувати їх жертви. Тому що завдяки ним наша країна залишається сильною. І у таких героях, які загинули на борту рейсу 93, і живе дух Америки», - сказав міністр оборони.
XS
SM
MD
LG