Спеціальні потреби

Міжнародна амністія піддає критиці багато країн за порушення прав людини


Правозахисна організація Міжнародна амністія заявила, що уряди найвпливовіших у світі країн не розслідують злочинів проти людства і що вони вдаються до заходів лише тоді, коли це в їхніх політичних інтересах.

В оприлюдненому у вівторок щорічному звіті Міжнародної амністії про стан прав людини говориться про великі відмінності щодо застосування права. В документі сказано, що торік був деякий поступ у Латинській Америці, включно із судовими вироками у справі колишніх лідерів Аргентини, Перу та Уругваю, яких судили за різні злочини.

Однак Міжнародна Амністія заявила, що багато сильніших країн вважали, що вони понад правом. Це, зокрема, стосується Китаю, Росії і Сполучених Штатів. Жодна з цих країн не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду, який є запорукою того, що злочини – згідно з міжнародним правом – можуть переслідуватись де-небудь у світі.

Базована в Нью-Йорку правозахисна організація каже, що вона виявила випадки тортур у 111 країнах і обмеження свободи слова у 96 країнах.

Міжнародна амністія повідомила, що багато урядів європейських країн також не виконують узятих на себе зобов’язань захищати права людини. Вони приховують зловживання і придушують критику. Зокрема говориться про те, що деякі уряди, включно з німецьким і польським, не виявили своєї ролі у спірній американській практиці затримання осіб, запідозрених у тероризмі. Організація підкреслила, що їй відомо, що європейські країни помагали Центральному розвідувальному управлінню США пересилати таємно через кордон в’язнів до місць, де їх піддавали інтенсивним допитам.

Міжнародна амністія піддала критиці багато країн за їх ставлення до мігрантів. Деякі країни – сказано в документі – такі як Туреччина і Україна, примусово повертали біженців до країн, де вони були заражені на серйозні порушення прав людини. Невідповідне ставлення до мігрантів у багатьох країнах було спричинене кліматом расизму.

Міжнародна амністія підкреслила, що навіть в Європі залишається небезпечним для індивідуальних осіб висловлювати думки, які суперечать офіційним поглядам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG