Спеціальні потреби

У разі війни з Росією, США та НАТО можуть бути не готові до вторгнення, через бюрократію в Європі - WP


У випадку збройного конфлікту з Росією, найпотужніша армія світу може "застрягнути у заторі", пише авторитетне американське видання The Washington Post.

"Військові автомобілі "Хаммери", можливо, будуть змушені сповільнювати рух на вузьких європейських дорогах; американські танки можуть проломити заіржавілі мости, не здатні витримати їхню вагу; загони солдатів можуть затримати на паспортному контролі та на залізниці", попереджує видання.

Хоча, в разі проголошення війни, чимало бар'єрів зникнуть, головна проблема залишиться через бюрократію та погану транспортну інфраструктуру у Європі.

"У НАТО є лише кістяк сил, розгорнутих у країнах-членах, які мають кордон з Росією. Силам резерву необхідно буде пройти сотні миль. І затримки [...] могли б дозволити Росії захопити територію НАТО в країнах Балтії, поки американське військове командування заповнювало б 17 анкет, необхідних для перетину території Німеччини і Польщі", - пише газета.

Видання, спираючись на повідомлення від оглядачів, зазначає, що в Білому домі проводили принаймні одну військову гру, в якій моделювалася війна з Росією в Європі, і логістичні помилки призвели до поразки НАТО.

У понеділок генсек НАТО Єнс Столтенберґ також говорив про цю проблему. "Мобільність військ - одна з найбільш нагальних проблем. Ми повинні бути здатні швидко рухатись територією Європи, за необхідності. І протягом останніх чотирьох років, ми інвестували 2 мільярди євро у різноманітні інфраструктурні проекти, включаючи поліпшення портів і доріг".

Дивіться також: Греція і Македонія вирішили 27-річну суперечку. Відео

Греція і Македонія вирішили 27-річну суперечку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG