Спеціальні потреби

Зустріч Трампа з Путіним може засмутити Європу і посилити авантюризм Росії - NYT


Президент США Трамп планує провести зустріч з президентом Росії Путіним протягом наступних декілької тижнів, незважаючи на те, що політика США та Європи стосовно Росії є не повністю скоординованою, пише The New York Times.

Радник з національної безпеки США Джон Болтон прибуде з візитом до Росії наступного тижня з метою провести підготовку до можливої зустрічі. Наступного місяця Трамп планує взяти участь в саміті НАТО в Брюсселі і, можливо, зробить зупинку в Австрії для проведення зустрічі з Путіним, зазначає видання.

Проблема в тому, що Трамп одноосібно згортає трансатлантичні зусилля з обмеження російського авантюризму після початку війни в Україні в 2014 році
Ендрю Вейсс, віце-президент Фонду Карнегі

Зустріч Трампа з Путіним стане сигналом для європейських лідерів, що президент США не має наміру бути заручником їх політики стосовно Москви. Це може посилити напруження у відносинах США з їх традиційними союзниками на додачу до вже існуючих суперечностей стосовно тарифів, безпеки та імміграції.

В своїх нещодавніх заувагах Трамп наголосив на важливості побудови дружніх відносин з Путіним і зазначив, що дії Росії стосовно України були викликані позицією президента Барака Обами.

«Проблема в тому, що Трамп одноосібно згортає трансатлантичні зусилля з обмеження російського авантюризму після початку війни в Україні в 2014 році», - говорить Ендрю Вейсс, віце-президент Фонду Карнегі.

Через протистояння стосовно України та з інших питань, «я не бачу чого досягне ця зустріч, крім того, що засмутить наших найближчих європейських союзників»
Евелін Фаркас, колишній посадовець Пентагону

«Погіршення відносн США та Німеччин розв’язують Росії руки», - підкреслює аналітик.

«Це абсолютно неслушний час для зустрічі з Путіним, тому що він не заслужив такої винагороди, а також через теперішній слабкий стан наших атлантичних відносин, яким ця зустріч принесе лише погіршення», - переконана Евелін Фаркас, колишній посадовець Пентагону.

Через протистояння стосовно України та з інших питань, «я не бачу чого досягне ця зустріч, крім того, що засмутить наших найближчих європейських союзників», - наголосила експерт.

Зі свого боку, Путін сказав, що він готовий зустрітись з Трампом «щойно американська сторона буде готова». Цього місяця представник Білого дому підтвердив, що підготовка до зустрічі почалась, наголошує видання.

Дивіться також: Нелегальна імміграція: чи зупинить мілітаризація на кордні із Мексикою потік контрабанди людей та наркотиків

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG