Спеціальні потреби

Gallup: половина американців тепер вважає Росію недружньою країною


Вперше за останні 15 років більше американців тепер бачать Росію як ворожу або недружню націю, ніж союзника або друга.

На це вказують результати опитування громадської думки, проведеного компанією Gallup. Вони також свідчать, що перелом в американській свідомості стався, головним чином, за останні три місяці.

Вперше з моменту приходу до влади російського президента Володимира Путіна в 2000 році, опитування також показало, що більшість американців тепер негативно ставляться і до російського лідера.

Опитування було проведено 15-16 вересня - незабаром після того, як Росія і Путін допомогли досягти угоди про знищення сирійських запасів хімічної зброї і тим самим запобігли військовій операції США проти Сирії.

З 1999 року американці розглядали Росію швидше як союзницьку або дружню країну, ніж недруга або ворога. Ще в червні цього року 52% громадян США ставилися до Росії позитивно. Але через три місяці цей показник опустився до 44%. При цьому 50% почали ставитися до Росії негативно.

Зміна думки американців до гіршого сталося після низки міжнародних подій за участю Росії. До них відносяться не тільки конфлікт у Сирії, а й надання Москвою тимчасового притулку колишньому контрактнику Агентства національної безпеки США Едварду Сноудену, а також обмеження прав геїв і лесбіянок.

Крім того, минулого тижня президент Путін опублікував статтю в газеті New York Times, в якій виступив з різкою критикою зовнішньої політики США і назвав «дуже небезпечними» заяви президента США Барака Обами про винятковість американської нації.

Індекс позитивного сприйняття Росії досягав свого максимуму в 73% в 2006 році - під час другого президентського терміну Путіна.

Тепер же американці стали менше прихильними і до самого Путіна. Лише 19% опитаних заявили про позитивне сприйняття російського лідера, в той же час 54% ставляться до нього негативно.

Незважаючи на зростання антиросійських і антипутінських настроїв, американці переважаючою більшістю (72%) підтримують російський план щодо знищення сирійської хімічної зброї. Проти цього плану виступили лише 18%. При цьому 50% опитаних заявили, що участь Путіна відповідало американським інтересам, а 36% - мали протилежну думку.

Посилення негативного ставлення до Росії означає, що справа Сноудена і російська політика щодо геїв і лесбіянок мають більший вплив на поляди американців, ніж недавня роль Росії в переговорах щодо Сирії.

За результатами опитування, 64% тих американців, хто чув про надання Росією притулку Сноудену, виступають проти цього рішення і лише 25% схвалюють дії Москви.

У червні російська влада прийняла закон про заборону «пропаганди гомосексуалізму», який привів до арештів ЛГБТ- активістів. Хоча 45% американців нічого не чули про ці події, з тих, хто знає про них, 69% виступають проти російської політики щодо сексуальних меншин, в той час як 13 відсотків підтримують її.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG