Спеціальні потреби

Посол США при ОБСЄ розповів Росії, як повернути довіру Заходу


Представник США при ОБСЄ Деніел Бер
Представник США при ОБСЄ Деніел Бер

Представник США при ОБСЄ висловив розчарування позицією Росії щодо Мінських домовленостей. Про це він сказав у своєму зверненні до Постійної ради ОБСЄ у Відні.

Американський дипломат здивований з приводу російських звинувачень на адресу Києва, мовляв, Україна не дотримується Мінських зобов’язань. Бер робить висновок, що подібні закиди є лише демонстрацією небажання Кремля визнати власні помилки, натомість Москва перекидає свою вину на інших.

Посол США в ОБСЄ ще раз закликав Росію поважати задеклароване на папері перемир’я та дотримуватись своїх же обіцянок. Він нагадує, що у Кремлі неодноразово наголошували про необхідність економічної відбудови регіону.

«Очевидно, дуже важко робити якийсь прогрес у реконструкції регіону, коли продовжуються руйнування», – зазначив посол Деніел Бер.

Посол закликає Росію вжити наступних кроків: в першу чергу, публічно оголосити свою підтримку ідеї повернення спостерігачів ОБСЄ та українських прикордонників до прикордонно-пропускних пунктів України на кордоні з Росією. Також підтримати збільшення місії спостерігачів ОБСЄ на російській стороні кордону, повернути свої війська з української території, принаймні важке озброєння. Він також закликає Кремль звільнити українських заручників, хоча б щодо найгучніших справ – Надію Савченко та Олега Сенцова.

За словами посла США в ОБСЄ Бера, ці кроки Росії стали б для західного світу сигналом доброї волі.

XS
SM
MD
LG