Спеціальні потреби

У Вашингтоні говорили про право жінок на захист від СНІД


У середу увага учасників конференції прикута до проблеми розповсюдження вірусу серед жінок. Приблизно половина з 34 мільйонів ВІЛ інфікованих у світі саме жінки.

Біологічно, жінки мають вдвічі більше шансів заразитися ніж чоловіки. На конференції звертають увагу на те, що у багатьох країнах жінки позбавлені можливості вимагати від свого партнера використання презервативів, які вважаються найпростішим і найбільш ефективним захистом від СНІД. Увага до проблем жінок також обумовлена тим, що від інфікованих матерів вірус часто передається новонародженим.

«Побувати тут викликає надзвичайні почуття».
Мері Бет Гастінґс,
віце-президент центру за статеву рівність
У великому виставковому залі активісти з усіх куточків планети обмінюються ідеями, демонструють свої здобутки та обговорюють проблеми боротьби з ВІЛ-СНІДом. Загалом, протягом шести днів конференції, у містечку заплановано провести двісті вісімдесят різноманітних заходів.

Щоби поділитися власним досвідом, дізнатися чогось нового і просто надихати одне одного сюди з’їхалося більше 20 тисяч людей. Щоранку тут грають на барабанах. Вихідці з індіанських племен Північної Америки таким чином благословляють борців з ВІЛ СНІДом. В індіанських культурах барабани символізують серцебиття нації, а у даному випадку, серцебиття конференції. Про це говорить директор канадської організації боротьби з ВІЛ-СНІДом Кен Клементс:

«Ми повинні були принести барабани, щоб надихнути не лише себе, але кожного хто бореться з ВІЛ СНІДОМ. Барабани надихають нас як ранішня молитва».

Так зване «Глобальне містечко» - місце збору учасників конференції. Саме тут науковці і активісти об’єднуються навколо єдиної мети, боротьби з ВІЛ-СНІДОМ. Віце-президент центру за статеву рівність Мері Бет Гастінґс каже, що це дає натхнення:

«Наша робота така, що ми можемо сидіти у офісі і говорити: «От ми важко працюємо». Але насправді ти не розумієш заради чого все це доти, доки не познайомишся з людьми, які працюють так само важко по всьому світу. Побувати тут викликає надзвичайні почуття».

Тут, за лаштунками офіційних зустрічей, можна познайомитись з таким людьми як Ніколь Янґ. Вона керує «Домом гармонії» - мережею притулків для людей хворих на ВІЛ-СНІД на Тайвані та у Китаї. У них живуть сотні дорослих та понад тисяча дітей. У містечку також проводиться кампанія ООН з поширення презервативів, адже одне з головних послань цьогорічної конференції це те, що світ має засоби, аби запобігти поширенню ВІЛ-СНІДу.

За задумом організаторів, так зване «Глобальне містечко» повинно стати форумом нових ідей, і надихнути людей які борються з ВІЛ-СНІДОМ по всьому світу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG