Спеціальні потреби

США та Афганістан домовилися про виведення американських військ з Вардака


Командуючий військами США генерал Джозеф Данфорд сказав, що Сполучені Штати та Афганістан домовилися щодо виведення американських військ зі східної провінції Вардак і передачі відповідальності за безпеку афганським силам.

Про це Данфорд повідомив у середу кажучи, що американських військовослужбовців замінять афганські солдати і поліцейські.

Президент Афганістану Гамід Карзай видав розпорядження про видворення американських військовослужбовців з Вардака після того, як мешканці провінції звинуватили їх у відповідальності за тортурування і загибель цивільних - звинувачення, яке США категорично відкидають.

США неохоче ставляться до виведення своїх військ з цього району побоюючись, що раптова передислокація дасть бойовикам можливість посилити свою присутність у Вардаку і використовувати цю територію як плацдарм для нападів на Кабул, який розташований лише за 25 кілометрів звідтіля.

Карзай також звинуватив США і НАТО у намаганнях укласти угоду між Талібаном і його політичними супротивниками.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG