Спеціальні потреби

ЦРУ ігнорувало попередження про можливу атаку в Афганістані


Директор ЦРУ США Леон Панетта
Директор ЦРУ США Леон Панетта

Центральне розвідувальне управління США заявило, що «нехтування попередженнями і помилкові оцінки є частковою причиною самогубної атаки у східному районі Афганістану у 2009 році, в результаті якої загинуло дев’ятеро службовців ЦРУ.

Оприлюднені у вівторок результати внутрішнього розслідування виявили систематичні недоліки, які уможливили йорданцеві Гуману Халіл абу-Мулав аль-Балаві здійснити атаку.

Директор ЦРУ Леон Панетта заявив, що йорданські офіційні особи висловлювали занепокоєння щодо особи Балаві, який виявився прихильником аль-Кайди.

Однак у заяві до співробітників Центрального розвідувального управління Панетта сказав, що недоліки сталися в усіх частинах агентства, з приводу чого у «відповідальності не можна звинуватити окремої особи чи групи осіб».

Він обіцяв провести структуральні зміни в ЦРУ, включно з посиленням процедур безпеки, покращенням підготовки та рішучішими заходами в галузі контррозвідки.

Торішня атака була другою найкривавішою атакою в історії Центрального розвідувального управління США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG