Спеціальні потреби

Авіакомпанія «АероСвіт» почала процедуру банкрутства


Найбільший авіаперевізник України компанія «АероСвіт» розпочала процедуру банкрутства. Аеропорт «Бориспіль» відмовився обслуговувати літаки авіакомпанії, змусивши скасувати її свої рейси. Згодом «АероСвіт» повідомив про порозуміння із державним аеропортом і відновлення польотів. Однак напередодні Різдвяних свят тисячі пасажирів змушені корегувати свої плани.

Створена у 1994 році компанія «АероСвіт», нині обслуговує понад 60 міжнародних повітряних ліній, включно із п’ятьма трансконтинентальними – до Нью-Йорка, Торонто, Пекіна, Делі та Бангкока. Вона також виконує рейси у найбільші адміністративні центри України – Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Сімферополь, Харків. Напередодні прес-служба авіакомпанії підтвердила, що в останні дні минулого року почався розгляд справи про банкрутство. Підставою для рішення Господарського суду стали борги у понад чотири мільярди гривень, що значно перевищує активи компанії. Розгляд справи призначили на 23 січня.

Втім, державний аеропорт «Бориспіль» вирішив не чекати рішення суду і припинив обслуговувати літаки проблемного перевізника. Вранці прес-служба аеропорту попередила пасажирів про відмову відправляти рейси «АероСвіту»:

«Аеропорт «Бориспіль» з 4 січня призупиняє обслуговування рейсів авіакомпанії «АероСвіт» через відсутність оплати за обслуговування. На даний момент компанія «АероСвіт» не перерахувала коштів передоплати за найближчі дні і тому обслуговування компанії буде призупинено до отримання аеропортом оплати за послуги. Аеропорт не хотів би вдаватися до таких заходів на свята та спричиняти незручність пасажирам, проте дії авіакомпанії «АероСвіт» не залишають вибору».

В другій половині дня представник авіаперевізника повідомив про досягнення порозуміння із державим аеропортом. За його словами, заборгованість перед «Борисполем» буде погашена, а скасовані рейси виконані. В авіакомпанії також пояснили ситуацію щодо початку процедури банкрутства. Мовляв, позов до суду має на меті оздоровити фінанси компанії, щоб дати їй розрахуватися із боргами.

Проте експерти ставлять під сумнів перспективи існування найбільшого авіаперевізника країни. Керівник проекту «AviaNews» Олександр Мироненко вважає, що репутація ненадійного перевізника вже міцно закріпилася за авіакомпанією, і йому слід подумати про реструктуризацію.
Мироненко прогнозує, що розгляд справи про банкрутство відлякуватиме потенційних пасажирів від польотів літаками компанії і відштовхне їх до конкурентів.

«Репутація «АероСвіту» була фактично зруйнована ще минулого року. Останньою крапкою був конфлікт із російськими аеропортами, коли протягом декількох днів не виконувалися рейси на найбільш завантаженому московському напрямку в аеропорт Шеремєтьєво. Пасажири вже не перший рік нарікають на постійні проблеми авіакомпанії, перенесення, скасування і запізнення рейсів. Репутація компанії практично зруйнована і продовжує руйнуватися ось такими ситуаціями як сьогодні. Для мене велике запитання, чи варто авіаперевізнику зберігати ім’я».

Мироненко прогнозує, що розгляд справи про банкрутство відлякуватиме потенційних пасажирів від польотів літаками компанії і відштовхне їх до конкурентів.

«Останнім часом «АероСвіт» на деяких маршрутах пропонує дуже конкурентні ціни на авіаквитки. Тобто пасажир, бронюючи квитки, має можливість зекономити. Але він також має усвідомлювати, що рейси компанії в будь-який момент можуть бути скасовані або перенесені. Тому пасажир має визначитися, чи хоче він грати в російську рулетку, чи хоче вилетіти в той день і час, на який придбав квитки», – заявив експерт в інтерв’ю «Голосу Америки».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG