Спеціальні потреби

У нової Нацради – новi принципи


Київ – 19 квiтня. Нова Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила принципи своєї подальшої роботи. Ліцензії на мовлення видаватиме лише вона, законні рішення попередників не переглядатимуться, а в разі порушень закону до всіх без винятку мовників застосовуватимуть жорсткі санкції. Про це керiвництво Нацради повiдомило на своїй першiй прес-конференції.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення має намір підняти авторитет цього конституційного органу. Якщо стару Національну раду частенько звинувачували в тому, що її рішеннями керують, у ручному режимі, з Печерських пагорбів, то нова обіцяє: в українському ефірі врешті-решт запанує закон, а не беззаконня.

Пропрацювавши два тижні, новопризначена Нацрада проголосила принципи, якими надалі керуватиметься. Перший і визначальний полягає в тому, що право видавати ліцензії на телерадіомовлення матиме лише вона, і відбуватиметься це виключно на конкурсній основі. Нацрада заявляє також, що не має намірів переглядати та скасовувати попередні рішення, якщо вони приймалися відповідно до законодавства і не опротестовуються у визначеному законом порядку. Якщо ж теле- чи радіокомпанія порушила закон, до неї, без огляду на особу, жорстко застосують санкції. Їх в арсеналі Нацради три: попередження, штраф, анулювання ліцензії через суд.

Національна рада обіцяє також, що буде максимально відкритою для громадськості, а всі без винятку рішення оприлюднюватиме.

Коментуючи оголошені принципи роботи, новообраний голова Нацради Віталій Шевченко каже, що з практикою видавання ліцензій судами буде покінчено:

«Всі в державі мусять зробити твердий висновок: є орган, який виконує цю роботу, і нікому не дано його підміняти, і нікому не дозволено вирішувати такі питання, як ліцензування, вихоплення ліцензій в обхід Національної ради».

За словами Шевченка, в українському телерадіопросторі будуть встановлені зрозумілі й однакові для всіх правила гри:

«Всі повинні знати, що є речі невідворотні у покаранні, якщо хтось не дотримується законодавства в інформаційній сфері, і що ми не робимо нікому винятків: що ми до всіх підходимо однаково вимогливо».

Відповідаючи ж на запитання про те, як Національна рада втілюватиме обіцянку президента подолати розподіл українського ефіру між трьома сім`ями, Віталій Шевченко заявив:

«В нас достатньо органів, які мусять розібратися, що приймалося законно, що незаконно. Не нам цим займатися. І коли констатуватиметься, що щось приймалося не так, то це будуть ті випадки, коли ми будемо реагувати. А якщо ми самі будемо сумніватися, що щось раніше було прийнято не так – ну, чесно кажучи, ми знаємо, що приймалося так, що не так, але це особисті переконання кожного з нас. Ми є колегіальним органом і мусимо працювати системно. Якщо хтось констатує, що щось приймалося неправильно, там ми будемо реагувати. Не більше».

Новопризначені члени Національної ради з питань телебачення та радіомовлення стверджують також, що не є заангажованими на жодну політичну силу і що такого поняття, як “опозиційний” чи “провладний” канал, для них не існує. Головне, кажуть в Нацраді, щоб канали були вільні і працювали професійно, подаючи інформацію, в якій присутні двi точки зору.

XS
SM
MD
LG