Спеціальні потреби

Тимошенко спростовує повiдомлення про свою вiдставку


Київ - 14 квiтня. Український прем`єр-міністр Юлiя Тимошенко сьогодні змушена була спростовувати повідомлення про свою відставку. Iнформацію про її назрiваючу вiдставку поширили російські мас-медіа. Можливі непорозуміння відкинув і президент Вiктор Ющенко. Однак він висловив зауваження до економічного блоку уряду.

Історія із перенесенням візиту Юлії Тимошенко до Росії отримала несподіване продовження. Близька до опального російського олігарха Бориса Березовського “Незавісімая ґазєта” послала українського прем`єра у відставку. У статті, яка називається “Тимошенко образилася”, із посиланням на неназваного депутата із фракції БЮТ, йдеться, що протиріччя між президентом і прем`єром досягли апогею. Тому протягом декількох днів, передрікає видання, Тимошенко може позбутися посади.

Намір прем`єр-міністра відвідати Москву, в той час як Ющенко робить важливі кроки в західному напрямку, називається газетою одним із ймовірних приводів для відставки. Серед людей із оточення президента, які домагаються відставки Тимошенко, називали й секретаря РНБО Петра Порошенка. Начебто саме він має стати наступником Юлії Володимирівни.

Олії у вогонь додала і заява голови однієї з обласних організацій партії Батьківщина. Після спілкування із прем`єром декілька днів тому соратник Тимошенко також заявив про можливу відставку прем`єра у травні або у вересні. Саме тому навіть сумнівне повідомлення із посиланням на анонімні джерела викликало такий резонанс і масово цитувалося в українській пресі.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко через прес-службу змушена була спростовувати повідомлення, назвавши їх чутками і провокацією. "Ми з Ющенком є єдиною командою назавжди, і інформаційними диверсіями нашу політичну єдність не зруйнувати", - наголосила прем’єр-міністр. Втім Тимошенко визнала, що “певні кола в Україні” зацікавлені у її відставці.

Заперечив можливість відставки Тимошенко і сам президент. Відповідаючи на запитання журналістів у Дніпропетровську, він назвав ці повідомлення дурницею. “Юлія Володимирівна працюватиме довго і буде довго жити”, сказав Президент. Однак він висловив критичні зауваження до економічного блоку уряду. Зокрема незадоволений глава держави вищими, ніж очікувалося темпами інфляції та уповільненням зростання виробництва.

XS
SM
MD
LG