Спеціальні потреби

Чи вiдiйде СНД в небуття?


Київ - 5 квiтня. Україна вважає, що завдання Співдружності Незалежних Держав в основному виконані. Про це, посилаючись на нещодавню зустріч українських та російських дипломатів, повідомив заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков.

Існування Співдружності Незалежних Держав останнім часом викликає все більше питань. Зважаючи на те, що ще кілька років тому цю організацію почали називати аморфною структурою, час від часу постає питання про доцільність її діяльності. За словами заступника керівника прес-служби МЗС України Дмитра Свисткова, це питання днями стало предметом зустрічі українських та російських дипломатів, під час якої, українська сторона визнала, що СНД, в основному виконала поставлені перед нею завдання:

«Покладені на СНД, під час її створення, завдання сьогодні в цілому виконано. Затребуваність співдружності у майбутньому залежатиме від того, наскільки вона зможе реально відповідати потребам часу і задовільняти потреби країн- учасниць».

Говорити про завершення діяльності СНД ще зарано. Дипломати обох країн зараз обмiрковують шляхи реформування Співдружності, зокрема, діяльність виконавчого комітету СНД, Ради постійних уповноважених представників країн-учасниць й органів галузевого співробітництва. В той же час варто нагадати, що Україна досить прохолодно ставиться до Співдружності і вважає за можливе припинити її діяльність у разі подальшої неефективної роботи.

Дмитро Свистков також повідомив, що незабаром відбудеться черговий раунд україно-російських переговорів, під час яких буде обговорюватись питання подальшого перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України:

«Головне питання – приведення питання перебування Чорноморського флоту на території України, відповідно до наших угод. Ну, звичайно певні випадки є, я не хотів би зупинятись на них. Можу згадати лише останній випадок, зокрема, це коли великий десантний корабель “Николай Фильченков” розпочав висадку на українську територію, на полігон».

Заступник керівника прес-служби МЗС нагадав, що ще 18 березня Міністерство закордонних справ України оприлюднило завдання україно-російського співробітництва на 2005 рік. Одним з основних є питання приведення діяльності Чорноморського флоту Російської Федерації на території України у відповідність до змісту раніше досягнутих угод, що регламентують його перебування на українській території. Свистков також відзначив, що зараз йде цілком нормальний переговорний процес узгодження цих моментів.

XS
SM
MD
LG