Спеціальні потреби

Упокоївся папа Iван Павло II - 2005-04-02


Вашингтон - 2 квiтня. У суботу ввечерi у Ватиканi, у вiцi 84-ти рокiв, упокоївся довголiтнiй глава Римо-католицької церкви папа Iван Павло II, в мирi Кароль Войтила. За повiдомленнями, його смерть була викликана кардiореспiраторноми ускладненнями та нирковою недостатнiстю.

Римський архiєрей, якого було обрано на папський престол 16 жовтня 1978 року, помер у своїй резиденцiї, вiдмовившись вiд госпiталiзацiї. Згiдно з даними, його понтифiкат був третiм за тривалiстю в усiй iсторiї Римо-католицької церкви. Вiн був 264-им папою римським i першим за 450 рокiв не-iталiйцем на цiй посадi. Обраний у вiцi 58-ми рокiв, вiн також був наймолодшим у 20-ому столiттi архiєреєм, якому судилося очолити Римо-католицьку церкву.

З першого дня обрання кардинала Войтили папою римським стало очевидним, що народжений в Польщi понтифiк матиме неабиякий вплив на майбутнi подiї у Схiднiй Європi. Iсторики ще за його життя приписували йому значну роль в поваленнi комунiзму. На погляд багатьох, прелюдiєю цьому служила його перша трiюмфальна поїздка до рiдної Польщi у 1979 роцi.

У червнi 2001 року папа Iван Павло II, попри протести з боку Московської патрiархiї та пiдлеглої їй церкви в Українi, вiдвiдав Київ i Львiв. Прощаючись тодi перед поверненням до Риму з Україною, вiн серед iншого сказав:

«Ще раз звертаюсь до тебе, Українська Земле, з побажанням добробуту та миру. Ти залишаєш у моєму серці незабутні спогади! До побачення, народе-друже, пригортаю тебе обіймами доброзичливості і любові!....Молю Всемогутнього Бога, щоб благословив тебе, український народе, і щоб зцілив усі твої рани. Його велика любов нехай наповнить твоє серце і нехай провадить тебе у третє тисячоліття християнства до нового майбутнього».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG