Спеціальні потреби

Актуально

Зінченко про пiдготовку вiзиту президента Ющенка до США - 2005-03-30

Вашингтон – 29 березня. У Вашингтоні триває підготовка до візиту Віктора Ющенка до США. Попередньо ціла група фахівців з його адміністрації приїхала, щоб узгодити остаточні деталі візиту. У понеділок і вівторок в американській столиці перебував і державний секретар президента Олександр Зінченко. Він каже, що під час візиту Віктор Ющенко присвятить багато уваги публічним виступам - в Джорджтаунському університеті, перед українською громадою, перед американськими законодавцями. Державний секретар президента наголошує також на тому, що цей візит кардинально відрізнятиметься від попередніх візитів українських офіційних осіб і що головна відмінність полягає у якісній зміні відношення до України. Після помаранчевої революції, за словами Олександра Зінченка, Україна перетворилася з вічного прохача та об'єкту міжнародних відносин на повноцінний суб'єкт і що саме так Україну тепер сприймають у США. Олександр Зінченко заявив про це у студії Голосу Америки, де з ним розмовляла Мирослава Гонгадзе.

МГ: Пане Олександре, Ваш візит сюди – це, в принципі, така остаточна підготовка візиту Віктора Ющенка до Вашингтону. Скажіть нам, які плани і як це все буде відбуватися.

Держсекретар Зінченко: Ви абсолютно праві – центральна тема всіх наших розмов у Державному департаменті із службовцями, це тема візиту Віктора Ющенка і я абсолютно переконаний, що він буде вдалим. Це вже зрозуміло, оскільки визначений зміст переговорів, передумані ключеві питання, які будуть поставлені на порядок денний переговорів. Вони є надзвичайно актуальними і не тільки для нашої країни. Тому я переконаний, що ми їдемо не просто демонструвати нові підходи, а це буде якісний прорив у двосторонніх відносинах, це буде вдалий за змістом – і мені дуже здається – показовий за формою візит.

МГ: Були розмови про те що, по-перше, до візиту Ющенка, можливо, американський Конгрес відмінить поправку Джексона-Веніка і, по-друге, питання допомоги Україні. Ми знаємо, що Конгрес - Палата представників - зменшила цю додаткову допомогу, яку просила адміністрація президента, практично в половину. Чи будуть обговорюватися ці питання і [яку] Ви бачите перспективу цих процесів?

Держсекретар Зінченко: Ці питання будуть обговорюватися і я бачу їх позитивну перспективу. Щодо поправки Джексона-Веніка – 6-го числа Конгрес починає роботу, тому, фізично, до візиту Ющенка не могло відбутися це рішення. Я думаю, що цей атавізм, який супроводжує нашу економічну політику вже більше тридцяти років, він буде найближчим часом знятий, і це буде стосуватися деяких інших обмежень в торгівлі, про які буде йтись під час візиту, і я абсолютно переконаний – вони будуть вирішені, і от ці нові умови економічної взаємодії доводять, що в цих питаннях зацікавлена не тільки українська сторона – в цих питаннях активно зацікавлена американська сторона.

МГ: Як Ви вважаєте по зустрічах, як Ви відчуваєте – чи насправді американці вже бачать Україну як суб’єкт, якому ще треба допомагати, чи вони бачать це як рівноправний суб’єкт міжнародної політики?

Держсекретар Зінченко: Це головна обставина, яка супроводжує усі наші зустрічі. Я думаю, що ми, на щастя, позбулися вiдчуття меншовартості, коли їздили по світі просити. Сьогодні йдеться про те, що Україна здатна сформулювати політику, яка активно мотивує взаємодійство з Україною, яка залучає не просто зовнішні інвестиції, яка залучає і інтерес і бажання співпрацювати – привносити нову якість.

МГ: А у мене запитання з приводу того, який це візит. Дуже багато було розмов, чому цей візит не державний, чому цей візит робочий, тому що це зовсім різні протоколи, зовсім різні форми. Чи можете Ви пояснити форму цього візиту?

Держсекретар Зінченко: Форм буде багато, значить, як правило, кількість державних візитів обмежена. Це не останній візит в Сполучені Штати Віктора Ющенка в цьому році.

МГ: Хто вирішив питання, що цей візит буде робочим?

Держсекретар Зінченко: В першу чергу, скажімо так, - обставини свого візиту визначає президент, і я думаю, що слово «робочий» абсолютно не принижує статусу цього візиту. Я думаю, що робочий візит має іншу складову навантаження зустрічі тет-а-тет, і іншу роботу делегацій. В державному візиті багато більша складова робота державної делегації. Тут, фактично, відбудеться перша надзвичайно тривала зустріч двох президентів».

МГ: Чи виступить Віктор Ющенко на цій спільній сесії в Конгресі і коли це станеться і що він скаже?

Держсекретар Зінченко: Конгрес Сполучених Штатів офіційно надсилає рівно за тиждень до виступу – іншої процедури не передбачено – лист-запрошення. А саме тому не я є хазяїном цього листа, але оскільки я так із задоволенням реагую на це питання, це Вам дає можливість відповідно зрозуміти мою відповідь. Хоча я щораз скажу: я державний службовець і я не хотів би зараз бути політиком, який міркує і виголошує ці всі речі безвiдповiдально. Я ще раз скажу: тут існує процедура і процедура буде виконана. Я думаю, що це буде месидж України світові. Світ має знати, чого ми набули, чого ми хочемо набути. Головне, це система мислення, система як ми відчуваємо себе у світі – і як би ми хотіли, щоб світ [сприймав] нас.

Всі новини дня

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG