Спеціальні потреби

Декiлька енергооб`єктiв ймовiрно повернуться у держвласнiсть - 2005-02-17


Київ - 17 лютого. Не виключено, що декілька об’єктів української енергетики незабаром повернуться у державну власність. Про це сьогодні сказав новий міністр. Тим часом в уряді Юлiї Тимошенко перший публічний конфлікт - подав у відставку міністр юстиції.

Уряд з Фондом держмайна вже почав переглядати умови, на яких було приватизовано об’єкти енергетичної галузі. Про це у четвер повідомив міністр палива й енергетики Іван Плачков.

[передклад з росiйської] «Сьогодні ми аналізуємо процеси приватизації в ПЕК за останні п`ять років. Це лише на першому етапі. За результатами цього аналізу приймемо рішення. Попросимо доплатити власників, якщо підприємства були продані за несправедливу ціну. Якщо були порушення закону під час приватизації або власник не виконав інвестиційні зобов`язання, вони будуть повернуті у держвласність. Ці рішення будуть стосуватися практично всіх галузей паливно-енергетичного комплексу».

За словами Плачкова, вже призупинена тіньова спроба приватизувати дві енергетичні компанії - «Дніпроенерго» та «Центренерго». Міністр не називає точну кількість підприємств, законність передачі яких у приватну власність оскаржуватимуть.

Заява міністра збіглася в часі із оголошенням судового рішення в справі металургійного комбінату «Криворіжсталь». Печерський суд столиці скасував своє попереднє рішення про те, що підприємство було приватизоване без порушення закону.

Тим часом через ініціативи в паливно-енергетичній галузі в новому уряді стався перший публічний конфлікт. Подав у відставку міністр юстиції Роман Зварич. Як повідомив його колега, віце-прем`єр Роман Безсмертний, заява міністра пов`язана незгодою з деякими рішеннями уряду в сфері енергетики:

«Учора уряд розглядав питання щодо права господарюючих суб'єктів здійснювати реекспорт нафти. Прийнято одноголосне рішення заборонити здійснювати реекспорт. Зварич займає категорично іншу позицію, і його відставка викликана цим рішенням. Я дуже високо ціную його як професіонала, думаю, його відставка не буде прийнята».

Сам Зварич каже, що на нього намагалися тиснути бізнесмени - народні депутати, які мають потужні позиції у нафтопереробній сфері. Міністр звинуватив неназваних парламентарів у втручанні в роботу відомства і спробі втягнути членів його родини у корупційні схеми. Зварич зазначив, що його подальше перебування в уряді залежатиме від позиції Юлії Тимошенко.

Президент Ющенко назвав конфлікт між членами Кабміну «проблемою становлення і росту нового уряду». Він зазначив, що завдання Кабінету міністрів, і в першу чергу його голови, знайти порозуміння у команді.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG