Спеціальні потреби

«Пора» зареєструвалася як громадська органiзацiя - 2005-02-09


Київ - 9 лютого. “Жовта” “Пора” оголосила про створення Всеукраїнської громадської організації під назвою “Пора”. А тим часом “чорна” “Пора” збирається реєструвати власну громадську організацію під тією ж назвою і звинувачує “жовту” у присвоєнні розкрученого бренду. Попри антагонізм, активісти обох відгалужень “Пори” своїм головним завданням називають “декучмізацію” України та контроль за новою владою.

Активісти “Пори” оголосили, що створюють громадську організацію. Документи вже подано до Мін`юсту. Своїм стратегічним завданням нова організація називає громадський контроль за владою в Україні. З корупцією, наприклад, “пористи” мають намір боротися, складаючи “чорні списки” корупціонерів та вручаючи їм попередження – “чорні мітки”. А почати свою діяльність обіцяють зі “знесення парканів між владою і народом”. Перша акція відбудеться у четвер 10 лютого у заповідній Пущі-Водиці під Києвом, біля того самого паркану, яким обгородили свої незаконно отримані ділянки депутати Київради. Говорить активіст “Пори” Євген Золотарьов:

«Це буде розмальовування цього паркану, і ми дамо київській владі час до понеділка, щоб вона цей паркан прибрала. Якщо це зроблено не буде, то ми вже будемо займатися звичною для нас роботою, тобто прибиранням парканів... І як завжди це буде весело, яскраво і ефективно».

Громадську організацію в Мін`юсті реєструє, власне, “жовта” “Пора”. Хоча її голова Андрій Юсов твердить, що ніяких поділів немає і “Пора” єдина:

«Існування різних кампаній “Пора” - це міф. Тому що я, вступаючи до кампанії “Пора”, вступав до кампанії “Пора”, в єдину “Пору”, яка боролася з антинародним режимом, яка перемогла цей режим».

Як каже Юсов, після того як широка і єдина кампанія закінчилась, на її основі може виникнути ціла низка громадських організацій. Очікується навіть створення політичної партії – проектом займається активіст “жовтої” “Пори” Владислав Каськів:

«Що стосується партійного проекту, ця ініціатива є дуже актуальною зараз, вона дуже активно обговорюється в різних формах... Лише “Пора” в принципі може забезпечити прихід нового покоління до влади».

А тим часом активістам із “жовтої” “Пори” опонують побратими із “чорної”, кажучи, що поки вони боролися на майданах, двійники присвоїли собі їхній бренд. Своїм завданням “чорна” “Пора” так само називає “декучмізацію України”, так само збирається складати списки корупціонерів та фальсифікаторів виборів і так само добиватиметься поновлення на праці та у вузах усіх звільнених через політичні переслідування. Відмінність одна: чорна Пора заявила, що продовжить свою діяльність у формі громадянської кампанії. Проти створення політичної партії її активісти виступають принципово, вважаючи, що роль політиків і роль громадського контролю над політиками поєднати неможливо.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG