Спеціальні потреби

Україна оскаржуватиме рiшення Євросуду у справi Мельниченка - 2005-02-02


Київ - 2 лютого. Міністерство юстиції України подало до Європейського суду з прав людини клопотання про перегляд вироку суду у справі колишнього охоронця президента Кучми Миколи Мельниченка.

Справа Миколи Мельниченка, рішення у якій Європрейський суд з прав людини виніс ще у жовтні 2004 року, можливо буде переглянута. Принаймні цього вимагає український Мінюст. Міністерство вже подало клопотання до Великої палати Європейського суду про перегляд рішення суду від 19 жовтня 2004 року, яким визнано, що Україна порушила ст. 3 протоколу №1 до Конвенції про захист основних прав і свобод людини за скаргою колишнього охоронця президента Кучми. Про це повідомила заступник міністра юстиції Валерія Лутковська. За її словами, у справі “Мельниченко проти України” держава представила свої аргументи, які не були враховані при розгляді Європейським судом. Україна з цим не погоджується і подає клопотання про перегляд рішення. Таке клопотання є правовим спором і не має жодного політичного підгрунтя, - відзначила Валерія Лутковська і додала, що “розгляд скарг Європейським судом є змагальним процесом, і кожна сторона має право на захист”. Вона також підкреслила, що представники України керувалися винятково законодавчими мотивами.

Що стосується термінів, протягом яких Європейський суд має розглянути клопотання України, то вони законодавчо не врегульовані. У випадку, якщо суд відхилить скаргу Мінюсту у справі “Мельниченко проти України”, Україна повинна відшкодувати йому 5 тисяч євро компенсації за заподіяння моральних збитків. Заступник міністра юстиції не стала називати суму компенсації, яку вимагав Микола Мельниченко, проте відзначила, що вона була значно більшою. Програш у цій справі, на думку Лутковської, змусить українських законодавців попрацювати над вдосконаленням українських законів і наблизити їх до європейських стандартів.

За даними Мінюсту, протягом останніх 7 років Європейським судом з прав людини було прийнято 22 рішення стосовно України, у 21 з яких було констатовано порушення в Україні прав, гарантованих Конвенцією про захист основних прав і свобод людини. За цими позовами Україна вже сплатила 653 тисячі євро.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG