Спеціальні потреби

У четвер парламент затверджуватиме Тимошенко - 2005-01-31


Київ - 31 сiчня. Сьогодні керівники фракцій українського парламенту погодилися із термінами, запропонованими для затвердження прем`єра президентом Ющенком. Кандидатуру Юлії Тимошенко депутати затверджуватимуть у четвер.

Вже в четвер Україна може отримати нового прем`єра. Цього дня у парламенті чекатимуть на Юлію Тимошенко та на її бачення дій нового уряду. Втім не це є головною інтригою наступного тижня – бо ще жоден парламентар не висловив сумніву у проходженні цієї кандидатури. Парламент проголосує за будь-кого, підтриманого новим президентом – цю тезу спікера Володимира Литвина поділяє переважна більшість обранців.

Більше цікавить депутатів склад нового уряду та зміст урядової програми. Від цього значною мірою залежить, з яким настроєм депутати голосуватимуть за Юлію Тимошенко. Очікується, що вже у четвер, виконуюча обов`язки прем`єра зможе назвати персональний склад свого кабінету. Консультації щодо того, яка фракція може претендувати на певний портфель, досі тривають.

Під керівництвом пані Тимошенко вже згодився працювати Анатолій Кінах – за інформацією з різних джерел він може посісти крісло віце-прем`єра з питань промислової політики. Гуманітарними питаннями у такому ж віце-прем`єрському ранзі наймовірніше опікуватиметься Микола Томенко, а євроінтеграційними справами - Олег Рибачук.

Невизначеними досі залишаються позиції соціалістів. Спочатку вони претендували на міністерства освіти, соціальної політики та зв`язку, а потім їх вимоги стали значно вибагливішими – ПЕК, міліція та мінтранс. Зараз Олександр Мороз все ще думає і чекає на зустрі із Тимошенко. Він каже, що його партійці підуть в уряд лише за умови, якщо зможуть впливати на внутрішню та зовнішню політику, однак Юлію Тимошенко у будь-якому разі обіцяє підтримати.

Не збираються в уряд комунiсти та есдеки. Їх колишній соратник Богдан Губский теж відмовляється від портфелів, але обіцяє підтримати кандидата, внесеного президентом. Про підтримку Ющенка кажуть і аграрії Володмира Литвина незалежно від отриманих посад.

Так само навряд чи будуть в уряді і регіонали Януковича. Втім його фракція може сподіватися на деяку компенсацію в обімн на підтримку Тимошенко, наприклад, на бюджетний комітет, який після переходу Петра Порошенка в РНБО може очолити його заступник Валерій Коновалюк. Сам Порошенко обіцяє працювати будь-де в команді Ющенка і спростовує чутки, що може відмовитися від посади в РНБО.

І остання інтрига – зміст урядової програми. Його не розголошують і не виключено, що документ потрапить до депутатів у день його можливого затвердження в четвeр. Поки що лише відомо, що потенційні віце-перм`єри та вже визначені міністри працюють над цим документом увесь свій час.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG