Спеціальні потреби

Ющенко зробив першi кадровi призначення - 2005-01-25


Київ – 24 сiчня. Президент України Вiктор Ющенко зробив перші кадрові призначення. Сьогодні своїми указами він призначив нового виконуючого обов`язки голови уряду, керівників ради національної безпеки та реформованої Адміністрації.

Перші кадрові укази Віктор Ющенко підписав перед відльотом у свою першу закордонну подорож в ранзі президента до Москви. Згідно з повідомленням прес-служби, нових керівників призначено на три ключові посади. Виконуючим обов’язки голови уряду вперше стала жінка – прем’єром призначено Юлію Тимошенко. Секретарем Ради національної безпеки і оборони став Петро Порошенко. Ще одним указом скасовано структуру Адміністрації Президента – натомість створено його Секретаріат. Державним секретарем президента України призначено Олександра Зінченка. Всі ці люди називалися оглядачами як кандидати на голову уряду. І експерти довгий час гадали, хто саме посяде ключові посади у виконавчій владі.

Голова Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут каже, що кадрові укази виявилися несподіваними для багатьох, але вважає дуже важливим, що призначення сталися саме перед поїздкою президента до Росії а не після цього:

«Це перші призначення, які відбулися безпосередньо перед поїздкою до Москви. І, відповідно, знімаються будь-які інсинуації навколо того, що президент України залежний від когось, чи йде на певні консультації щодо тих чи інших кадрових призначень. Це є доволі важливий крок, який чітко артикулює і визначає Ющенка як незалежного президента і незалежного політика від жодного зовнішнього впливу».

Втім ці кадрові призначення ще мають бути затверджені Верховною Радою. Для того, щоб позбутися префікса «виконуючий обов`язки», всiм кандидатам на початку лютого треба буде набрати більшість голосів парламентарів. Ігор Когут прогнозує, що процедура затвердження пройде без суттєвих проблем:

«Кандидатура Юлії Тимошенко завжди розглядалася як одна з найбільш ймовірних і тому це не буде несподіванкою для парламентського загалу. Багато хто розраховує на співпрацю навіть з тих політичних сил, які не були союзниками чи соратниками Ющенка під час виборчої кампанії».

Соціологи кажуть, що призначення Тимошенко позитивно оцінять мешканці столиці та західних областей, де у неї високий рівень популярності. Під час акцій протесту їх учасники з ентузіазмом скандували «Юля!».

Втім є у Тимошенко й очевидні мінуси. На сході та півдні України мас-медіа створили їй негативний імідж людини, причетної до фінансових махінацій разом із засудженим в Сполучених Штатах колишнім прем`єром Павлом Лазаренком. Поки ще не закрита й кримінальна справа проти неї в Росії, де її звинувачують у хабарництві. Прокуратура цієї держави навіть подала запит в Інтерпол, яким просить допомогти із затриманням Тимошенко, яка не з`являється на допити.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG