Спеціальні потреби

Верховний Суд вiдкинув частину вимог Януковича - 2005-01-17


Верховний Суд України обмежив перелік вимог у скарзі кандидата у президенти Вiктора Януковича, яку він подав у п’ятницю. Як встановила суддя Лiлiя Григор`єва, подана скарга, хоча і входить в юрисдикцію Верховного Суду, вона містить вимоги, які вже були предметом оскарження у Центральній виборчій комісії, і по деяких Верховний Суд уже ухвалив рішення. Водночас команда Вiктора Ющенка називає непрофесійною підготовку скарги штабом Януковича до Верховного Суду. За повідомленням довіреної особи Ющенка у ЦВК Миколи Катеринчука, вони опрацювали 170 томів скарги. Більшість заяв, за його словами, має абсолютно ідентичний зміст, і документи не оформлені належним чином для того, щоб бути доказами у суді.

Розшифровка розмови Мирослави Ґонґадзе з київською кореспонденткою «Голосу Америки» Вiкторiєю Сюмар:

МҐ: Якi основнi претензiї Вiктора Януковича були вiдхиленi?

ВС: Так, справдi, Верховний Суд вiдхилив вимоги, якi були частиною резолюцiї скарги. Зокрема йшлося про вимогу визнати бездiяльнiсть Центральної виборчої комiсiї визнати, що масової порушення не дають можливостi достовiрно встановити результати виборiв, а також встановити факти порушення виборчих прав громадян з фiзичними вадами. Верховний Суд це усе уже розглядав i вiдхилив. Отож об 11:00 годинi [у понедiлок] розпочнеться вiдкрите засiдання Верховного Суду i там розглядатимуться iншi аспекти виборiв, записанi у скарзi Януковича.

МҐ: А як партнери Вiктора Ющенка по коалiцiї Олексанкр Мороз i Юлiя Тимошенко – вони зробили пiд час вихiдних декiлька заяв щодо вимог, якi новий президент повинен виконати, iнакше вони пiдуть в опозицiю. Якi вони мають вимоги?

ВС: Це, звичайно, кадровi вимоги i взагалi кадрове питання – це на сьогондi головне питання в українськiй полiтицi, не дивлячись на [Верховний] Суд, до якого також прикута увага громадськостi. Мовчить сам Вiктор Ющенко i є пiдстави вважати, що вiн не назве прiзвищ прем`єра та iнших ключових посадовцiв до закiнчення суду – то такi взаємопов`язанi процеси. Однак схоже, що Юлiя Тимошенко i Олександр Мороз цiєї паузи психологiчно не витримують – зокрема панi Тимошенко чiтко заявила про свою зацiкавленiсть прем`єрською посадою i наголосила, що має коалiцiйну угоду з Ющенком про це. Також вона додала, що не знає жодної демократичної країни, де не виконуються такi угоди. А от заява була не Мороза, але дуже чiльного посадовця у Соцпартiї, досить близького до Олександра Мороза, Йосипа Вiського. Вiн оголосив про можливiсть опозицiї до Ющенка, якщо не будуть задоволенi кадровi пропозицiї соцiалiстiв.

МҐ: А якi прогнози юристiв щодо розгляду скарги Януковича – i по термiнах i по рiшення, яке буде винесене?

ВС: Оскiльки Суд уже прийняв цю скаргу до розгляду, то от я розмовляла з Миколою Катеринчуком i вiн менi сказав, що наймовiрнiше Суд розглядатиме цю справу усi вiдведенi для цього п`ять днiв, або потiм уникнути звинувачень у заангажованостi, хоча, як кажуть юристи вiд «Нашої України», цi скарги на мають жодної нової iнформацiї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG