Спеціальні потреби

ЦВК готується до оприлюднення результатiв виборiв - 2005-01-04


Київ – 3 сiчня. Найближчими днями Центральна виборча комісія України оприлюднить офіційні результати президентських виборів. Про це сьогодні повідомив голова ЦВК Ярослав Давидович. Він підкреслив, що дані, які оприлюднить Центрвиборчком, не відрізнятимуться від попередніх результатів.

Після новорічних свят Центральна виборча комісія поновила свою роботу у звичному режимі. Поки що, крім звірки результатів виборів із даними комп`ютерної системи та протоколами дільничних комісій, ЦВК паралельно розглядає скарги, що подають представники Штабу Януковича. Три з них були відхилені на сьогоднішньому засіданні. Голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович традиційно відмовляється казати, коли саме будуть оголошені остаточні результати виборів, посилаючись на те, що не відомо, скільки ще скарг доведеться розглянути. Проте обіцяє, що це може статись у найближчі дні:

«Я не сумніваюсь, що ми прийдемо до цього часу прийняття постанови у найближчий час, коли оці всі строки минуть. Я не хочу називати сьогодні, воно саме собою випливе. Всі строки вийдуть, ми будемо готові і ми вийдемо і оголосимо результати виборів. Принаймні на сьогодні одне вже ясно, що Центральна виборча комісія інших цифр не назве. Це я можу сказати вам однозначно.

Ярослав Давидович додав, що ЦВК пару наступних днів очікуватиме на нові скарги від команди Януковича. Тим часом у розмові з журналістами представник штабу Януковича Нестор Шуфрич заявив, що юристи штабу не затягують процес, як це хоче представити ЦВК:

«Ніхто сьогодні не хоче затягувати якісь процеси. Ми сьогодні стоїмо виключно на позиції, щоби скористатись своїм правом на оскарження результатів виборів. І чим швидше буде діяти виборча комісія, тим швидше ми отримаємо можливість оскаржити результати виборів, як це, до речі, передбачено окремою статтею закону про особливості голосування 26 грудня щодо виборів президента України, тому логічно, що ми цим правом скористаємось. Коли? Як тільки Центральна виборча комісія дасть нам таку можливість».

Натомість представник штабу Ющенка Юрій Ключковський стверджує, що затягування процесу оголошення офіційних результатів виборів зараз на руку команді Януковича:

«Ми бачимо все таки оцю другу причину, що намагаються, так би мовити, виграти час. Кожного дня приймаються якісь рішення. Кожного дня відбуваються якісь кроки. І це не лише нагороди, і це не роздача посад. А це і певні кроки у галузi приватизації і деякі інші речі. Це і замітання слідів, це і знищення відповідних документів, це і робота з потенційними свідками. І, так би мовити, спроби покинути нашу державу, тобто тут іде стратегічна гра з часом».

Юрій Ключковський додав, що скарги від штабу Януковича, які сьогодні доводиться розглядати Центральній виборчій комісії – є безпорадними і швидше нагадують спроби інсценізувати порушення. Ключковський підкреслив, що якщо Янукович вирішить подати скаргу до Верховного суду, то юристи штабу Ющенка готові надати докази того, що команда Януковича свідомо фальсифікувала докази про порушення під час виборів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG