Спеціальні потреби

Плани Верховної Ради на цей тиждень - 2004-12-14


Київ – 13 грудня. Завтра вперше від часу схвалення історичного пакету – конституційної реформи та змін до закону про вибори - на сесійне засідання збереться український парламент. Сьогодні про плани Верховної Ради на цей тиждень розповів спікер Володимир Литвин.

У політичних колах кажуть, що внаслідок помаранчевої революції найбільше виріс рейтинг не стільки лідерів революції, скільки спікера Володимира Литвина. Його тактика бути зверху над всіма сторонами конфлікту, але з народом, дала свої результати. Дехто вважає, що без його зусиль, компроміс задля вирішення політичної кризи знайти було б значно складніше. Сьогодні Литвин каже, що задля політичної стабільності в країні, прізвище нового президента ЦВК має назвати якнайшвидше, інавгурацію варто провести ще до Нового року.

У свою чергу, спікер та депутати мають забезпечити економічну стабільність, схваливши до Нового року бюджет країни. На сьогодні парламент порушив вже всі встановлені терміни ухвалення головного фінансового документу, тому Литвин вважає, що краще “бюджет поганий, ніж ніякий”, без чого соціальні виплати можуть бути призупинені. Раніше опозиція наполягала, що проект бюджету-2005 має подавати команда нового президента, однак тоді ніхто не передбачав, що українські вибори затягнуться так надовго. Зараз, каже Литвин, практично всі фракції згодні голосувати бюджет, а новий уряд матиме можливість його вдосконалити. За словами Литвина, «затвердження бюджету у таких умовах дає можливість наступному уряду його змінювати та вдосконалювати».

Серед інших важливих рішень цього тижня – затвердження на посаді голови Національного банку України Володимира Стельмаха, кандидатуру якого подав президент Кучма. Володимир Стельмах працював у Нацбанку ще разом з Віктором Ющенком, і був його наступником на цій посаді. Він поступився місцем Сергію Тігіпку. Тоді в парламенті це називали політичним рішенням, оскільки посада увійшла до міжфракційного пакету. Відтак Кучма Стельмаха звільнив. Нині знову пропонує його кандидатуру. Литвин називає Володимира Стельмаха професіоналом, і не прогнозує проблем з його затврдженням:

«Це особливості кадрової політики в умовах демократії. І ще одне – це мабуть застереження до тих людей, якi хочуть потоптатися на людях, якi йдуть у вiдставку, що цього непотрiбно робити, оскiльки iнколи усе повертається на свої кола».

Також спікер висловився і стосовно кандидатів у президенти. Ющенку він порадив не педалювати тему його отруєння до виборів, про що той вже заявив. А новий імідж Януковича з його постійною критикою влади Литвин назвав елементом виборчої боротьби: “Ми хочемо дистанціюватися від влади, і водночас залишатися в ній” – каже спікер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG