Спеціальні потреби

Ющенко дякує Майдану - 2004-12-09


Київ – 8 грудня. Сьогоднішні події у Верховнiй Радi стали фактичним завершенням української помаранчевої революції. Пiсля сесiї на Майдані незалежності у Києві виступав лідер опозиції Віктор Ющенко. Вiдбувся святковий салют. Ющенко подякував усім українцям і сказав, що саме вони домоглися, аби влада виконала всі вимоги щодо чесних виборів. Тепер опозиціонери починають нову виборчу кампанію, яку організовуватиме вже інша Центральна виборча комісія.

Новий ЦВК віднині очолюватиме Ярослав Давидович. він був заступником голови у минулому складі ЦВК і він один із чотирьох, хто не підписав постанови про визнання переможцем виборів Віктора Януковича.

У цьому складі ЦВК більше чесних людей, каже Віктор Ющенко; влада виконала всі вимоги опозиції для забезпечення чесного переголосування. Відтепер головна подія – 26 грудня:

«Зараз треба думати тільки про одне -- 26-е грудня. На наш погляд, всі повинні їхати працювати для перемоги на виборах. Залишаються тільки ті, хто готовий тримати варту у цих наметових містечках і в пікетуванні і далі. Ми залишаємо цю сцену до 26-го числа. Це наш командний пункт».

Ющенко подякував усім людям, які були на Майдані у ці 17 днів української революції, як її дехто називає -- особливо киянам, а також студентам, покоління яких Ющенко називає надзвичайно зрілим. За ці дні, за його словами, Україна довела, що вона єдина, неподільна і європейська держава:

«Я переконаний, що світ нас визнає цивілізованою європейською нацiєю. Україна, на моє глибоке переконання, за ці 17 днів, ніколи вже не буде міжнародною периферією. Вона вiдкриває історію Європи в третьому тисячолітті».

Основним своїм здобутком Віктор Ющенко називає те, що людям вдалося відстояти всі свої вимоги без жертв:

«Шановні мої друзі! Ми зробили без жодної каплі крові. І наша совість чиста. Ви знаєте, я надзвичайно щасливий, бо я цього прагнув. Я це вам обіцяв 22-го числа. Я молив Бога про це».

Серед здобутків опозиції та народу – рішення суду, яким не визнано Вiктора Януковича переможцем та призначено переголосування, відставка генерального прокурора, новий склад Центральної виборчої комісії та нові правила гри на переголосування. Про ціну цих нових правил – політреформу, якої домагався Леонід Кучма,- Віктор Ющенко не згадав. Він каже, що зараз сповнений рішучості йти до остаточної перемоги 26 грудня.

XS
SM
MD
LG