Спеціальні потреби

Вiталiй Кличко про ситуацiю на своїй батькiвщинi - 2004-12-03


Вiталiй Кличко про ситуацiю на своїй батькiвщинi

Вашингтон – 2 грудня. Як відомо, брати Клички, на відміну від деяких інших знаменитих спортсменів в Україні, вирішили підтримати у нинішньому протистоянні Вiктора Ющенко. Вiталiй Кличко, який зараз готується до поєдинку 11 грудня з Деннi Вiльямсом, сьогоднi завітав до нашої студії в Лос-Анджелесі, де поділився своїми поглядами на ситуацію в Україні.

Вiталiй Кличко [переклад з росiйської]: «В даному випадку ми бачимо, як підтримка України, підтримка тих демократичних процесів, які відбуваються в Україні, знайшла відображення в принципі в усьому світовому співтоваристві, в Європейському Союзі, всюди у світі, і велика кількість людей небайдужа до того, що відбувається там - незалежно від їх політичних поглядів, незалежно від їх професійної діяльності - вони дуже переживають, і вони сподіваються, що ті процеси, які відбуваються в Україні, пройдуть мирно, без кровопролиття, що в принципі Україна піде демократичним шляхом, відступить від авторитаризму, від того шляху, яким вона йшла протягом довгих років. Так, помінялась вивіска - ми залишили позаду так звану диктатуру пролетаріату, Радянський Союз, але все ж ми говорили багато про демократію, але руху в напрямку демократії як такої фактично не було. Дуже часто про Україну згадується як про найбільш корумповану країну світу, як про країну, де свобода преси практично відсутня, як про країну бідну і з довгим списком різних недоліків. Але Україна знаходиться в центрі Європи і геополітично дуже важлива для Європейського Союзу і дальшого розвитку світового співтовариства, і багато людей на Заході вітають рух України в демократичному напрямку. Вони сподіваються, що корупція і ті негативні прояви, які мають місце в політиці, припинять дальше існування і що Україна стане демократичною країною і почне розвиватись в демократичному напрямку». Пояснюючи, чому своє інтерв’ю Українській службі Голосу Америки він дає російською, Вiталiй Кличнко сказав:

Вiталiй Кличко [переклад з росiйської]:«Так, я розмовляю українською мовою, але в даному випадку не хочу, тому що я роблю багато помилок, і краще говорити правильною російською, ніж неправильною українською. Але в майбутньому - я вже багато разів обіцяв - я все ж вивчу українську і зможу спілкуватись мовою України. Але все ж є багато мільйонів людей, для яких - і для мене в тому числі, - російська є рідною мовою. Я ніколи не відчував жодних проблем в спілкуванні з людьми, і питання не в тому, якою мовою говориш, знаходячись в Україні, - питання в іншому, - чи любиш ти цю країну».

Повідомлення про те, що він у бій з Деннi Вiльямсом вийде в помаранчевих кольорах, Вiталiй відмовився коментувати. Він лише сказав, що краще буде раз побачити ніж сто разів почути.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG