Спеціальні потреби

Буш i Держдепатамент про ситуацiю в Українi - 2004-12-03


Вашингтон – 2 грудня. Ситуація в Україні залишається і однією з провідних тем у Вашингтоні. Тему порушив президент Буш i вона стояла чи не в центрi уваги брифiнгу у Державному департаментi.

Після вчорашньої зустрічі у Білому домі з президентом Нігерії Джордж Буш відповідав на запитання журналістів. Одне з таких запитань прозвучало так: «Пане президенте, Ваша думка щодо доцільності нових виборів в Україні і чи не повинні вони бути вільними від російських впливів?» На що президент БУШ відповів:

«Що ж, на мою думку, будь-які вибори повинні бути вільними від будь-яких іноземних впливів. Ці вибори повинні бути відкритими і справедливими. Позитивним є досягнутий досі поступ. Я, зокрема, хочу знову подякувати моєму другові президенту Польщі, президенту Литви та Євросоюзу за їх участь в допомозі у розв’язанні кризи, пов’язаної з виборами в Україні. Позиція нашого уряду полягає в тому, що воля народу має вийти на верх і бути почутою. І тому ми і надалі стежитимемо за подіями і братимемо участь в процесах, які стимулюватимуть мирне розв’язання цього питання. Як ви знаєте, наразі існують різні можливості, і ми уважно стежимо за тим, що діється. Але будь-які вибори в будь-якій країні повинні віддзеркалювати волю народу, а не волю іноземного уряду», - зазначив президент Буш.

А на учорашньому регулярному брифінгу в Державному департаменті на запитання відповідав речник цього відомства Рiчард Баучер. Одне з питань стосувалось поїздки президента Кучми до Москви. Конкретно журналіст запитував, чи можна вважати на поточний момент такий візит нормальним. На це речник Держдепартаменту відповів:

«Він [президент Кучма] на поточний момент робить багато різних кроків, він зустрічається з багатьма людьми. Багато людей відвідують його і підтримують процес. Ми вважаємо, що президент України зобов’язаний слідкувати за загальним процесом, щоби домогтись розв’язки, яка би віддзеркалювала історичний рух в Україні в напрямку відкритішого суспільства - суспільства, більш інтернаціонального і більш інтегрованого в європейські стуктури, наприклад, і щоби результатом сфальсифікованих виборів і випливаючої з цього кризи стало наближення України до більшої демократії і більшої відкритості і більшого віддзеркалення волі народу України». Баучер продовжив, що той факт, що існують іноземці з власними поглядами на це, не є для Сполучених Штатів несподіваним. Фактично, ми є частиною цих зусиль, сказав він і додав, що зусилля усіх причетних сторін слід зосередити на тому, як допомогти народу України використати різні політично-правові процеси для досягнення результату, який би відповідав волі народу, а не бажанням будь-якої зовнішньої сторони.

Баучер також висловив задоволення переговорами за участю міжнародних посередників у Києві:

«Ми дуже задоволені, що проведені за круглим столом переговори були успішними і що сторони зобов’язались утримуватись від застосування сили і знову підтвердили підтримку ідеї територіальної цілісності України».

За словами Баучера, процес, започаткований переговорами в Києві, рухається вперед і ми прагнемо цього поступу. І ми утримуємо контакт з різними причетними сторонами, зазначив речник державного департемтну на вчорашньому брифінгу для преси.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG