Спеціальні потреби

Верховний суд заслухав аргументи сторiн та чотирьох свiдкiв - 2004-12-02


Київ – 1 грудня. Верховний суд України у четвер продовжить розгляд скарги штабу Віктора Ющенка на постанову Центральної виборчої комісії про оголошення обраним Президентом України Віктора Януковича. За три дні розгляду скарги суд вже заслухав доповіді та клопотання обидвох сторін судового процесу та чотирьох свідків.

Несподіванкою третього дня судових слухань стала інформація, оприлюднена головою Палати у цивільних справах Верховного суду Анатолієм Яремою про зустрічний позов Віктора Януковича. У ньому позивач вимагає визнати недійсними підсумки другого туру виборів, оскільки в протоколи кількох виборчих дільниць внесені дані, які не відображають реального волевиявлення громадян.

Віктор Янукович попросив зобов'язати Центральну виборчу комісію повторно встановити результати голосування у 9-ти областях Центральної та Західної України та у місті Києві. Представник Януковича у Верховному суді Степан Гавриш заявив, що не знайомий із змістом скарги, але припускає, що її подано з метою недопусти скорочення розриву між двома фаворитами виборчої кампанії:

«Мова йде про інше, що скарга довіреної особи Катеринчука, вона пов`язана з тим, щоб відмінити вибори саме на тих територіях, де переміг Янукович. І тому, знову ж таки з точки зору логіки, це моє припущення, подання скарги з боку Януковича, воно якось балансує цю ситуацію, щоби не допустити розриву. Перед судом - непроста задача. Я ще раз хочу наголосити те, що сказав виступаючи перед високим судом, що в суду немає жодної правової підстави відмінити протокол ЦВК про встановлення результатів виборів, оскільки закон цього не передбачає. Він передбачає це відносно дільничних виборчих комісій, териотріальних виборчих комісій, а відносно ЦВК цього немає».

Степан Гавриш наголошує, що згідно із нормами законодавства, після того, як Центральна виборча комісія оголосила результати другого туру виборів, вибори – закінчені.

Тим часом Верховний суд заслухав свідчення 4-ох членів Центральної виборчої комісії, які відмовились підписувати рішення ЦВК про оголошення остаточних результатів виборів і визнання переможцем Віктора Януковича. Один з членів Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що під час другого туру виборів відбувалися системні порушеня виборчого законодавства. На його думку, ЦВК не змогла забезпечити захист виборчих прав громадян. Магера підтвердив, що кількість виготовлених і використаних бюлетенів не співпадає. Він також підтвердив факт існування фальшивих відкріпних посвідчень. Юрист команди Віктора Ющенка у Верховному суді Юрій Кармазин заявив, що члени ЦВК, навіть якщо знали про такі порушення, фактично не могли жодним чином вплинути на ситуацію:

«Наші спостерігачі бачили це, кричали, звертались до Центральної виборчої комісії, але фізично не могли члени виборчої комісії ознайомитись і не знайомились ні з окремими думками усіх членів територіальних виборчих комісій по округам при встановленні результатів. Тобто, ми побачили зразок беззаконня після якого, звісно, мають бути дуже серйозні висновки. Я дивився, як реагує суд, судді були шоковані просто тим, що скривалось зараз у судовому засіданні, просто шоковані».

Юрій Кармазин каже, що якби розгляд справи у Верховному суді не був обмежений, і була можливість заслухати більшу кількість свідків, то цей судовий процес став би для всього світу відкриттям, яким колись був Нюрнберзький процес.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG