Спеціальні потреби

В Україну для спостереженням за виборами прибув сенатор Луґар - 2004-11-19


Київ - 19 листопада. В Україну для спостереження за президентськими виборами прибув сенатор США, голова сенатського Комітету з міжнародних відносин Рiчард Луґар. Сенатор Луґар, який на виборах представлятиме Президента Сполучених Штатів, привіз послання до української влади дозволити своїм громадянам вибирати наступного президента вільно.

20 років тому сенатор Лугар представляв президента Рональда Рейгана на виборах в Сальвадорі, Гватемалі, Нікарагуа і Філіппінах. Сьогодні президент Буш попросив Річарда Лугара в якості його представника поїхати на вибори в Україну:

“Я приїхав не як прибічник того чи іншого кандидата, а як друг України, котрий хоче підтримати її право обирати вільно і разом з нею відзначити цю історичну подію і цей тріумф демократії”, -- заявив сенатор під час своєї першої прес-конференції. У Києві Ричард Лугар зустрінеться з Президентом Кучмою і передасть йому лист від Джорджа Буша. У день виборів побуває на кількох дільницях, а відтак стежитиме за підрахунком голосів і тим, що відбуватиметься після цього. Оцінюючи дотеперішній хід президентської кампанії, сенатор заявив, що поділяє глибоке занепокоєння ОБСЄ та інших спостерігачів стосовно виборчого процесу, який не дотягнув до базових міжнародних стандартів. Як було сказано, йому не приносить задоволення читати довгі списки порушень прав громадян, що мале місце у цій кампанії. Але вирішальна подія цих виборів, -- підкреслив він, -- усе ще попереду:

“Голосування ще тільки має статись. Воно відбудеться в неділю. Тобто можливості для великого дня в неділю усе ще залишаються. Ми всі йдемо до цього дня без наївних сподівань, враховуючи все те, що відбувалося в минулому, і все ж ми позитивно налаштовані – щось надзвичайно добре і надзвичайно важливе має статися в неділю, те, що піде на користь і самому народові України, і розширенню його зв”язків з іншими країнами світу”.

Відповідаючи на запитання про те, чи має він намір радити Президентові Кучмі підписати закон про скасування відкріпних талонів, що значно скоротило б масштаби фальшувань на виборах, сенатор Лугар сказав, що рішення Кучма повинен приймати сам. Однак додав, що добре знає українського Президента, у чудових з ним стосунках і може дати приватну пораду.

Представник Президента Буша на українських виборах відмовився коментувати питання віз, у яких уряд США нещодавно відмовив деяким високопосадовцям в Україні з огляду на їхні корупційні дії. А присутній на прес-конференції посол Сполучених Штатів Джон Гербст сказав, що з цього приводу може додати лише те, що сказано в заяві Держдепартаменту, виданій кілька тижнів тому: “нечесні вибори в Україні потягнуть за собою наслідки”.

Коментуючи ж заяву Ющенка про те, що в разі перемоги на президентських виборах негайно виведе українські війська з Іраку, сенатор Лугар сказав, що був би таким кроком дуже розчарований і що іракських народ, як і український, також заслуговує виборів, а це можливо наразі лише за присутності в Іраку міжнародних коаліційних сил.

Ричард Лугар повідомив також, що поки не має певних планів на власне ніч виборів, і обіцяв провести підсумкову пресову конференцію, на якій розкаже про свої враження від українських виборів, перед відльотом з України 23 листопада.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG