Спеціальні потреби

Голова ЦВК обiцяє, що другий тур буде демократичнiшим - 2004-11-17


Київ – 16 листопада. Голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов під час зустрічі з представниками німецького Бундестагу пообіцяв, що ЦВК зробить усе можливе щоб другий тур президентських виборів в Україні відбувся більш відкрито та демократично. Вже iз середи Центрвиборчком почне розвозити бюлетені, підготовані для голосування.

Зустріч між головою ЦВК та представниками німецького Бундестагу почалась з невеликого непорозуміння. Голова комітету у закордонних справах Бундестагу Фолькер Рюге у категоричній формі заявив, що наполягає на пристуності засобів масової інформації під час обговорення результатів роботи Центрвиборчкому у першому турі виборів. В результаті журналісти стали свідками доволі жорсткої дискусії, під час якої голова комітету у закордонних справах німецького Бундестагу намагався дізнатись, чому Центрвиборчком так довго не оголошував результатів виборів, адже 97% усіх голосів були підраховані ще 1 листопада. Крім того Фолькер Рюге цікавився, яких заходів Центрвиборчком вжив для того, щоб не відбулось фальсифікацій та маніпуляцій даними. Голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов повідомив, що в ЦВК дійсно виникли проблеми під час першого туру виборів із списками виборців та територіальними виборчими комісіями, однак до другого туру ці проблеми вдалось вирішити. Ківалов запевнив, що ЦВК зробить все, щоб вибори відбулись прозоро та демократично:

«Я думаю, що Центральна виборча комісія може і зробить все для того, щоб вибори у другому турі пройшли демократично, відкрито, у відповідності до Закону “Про вибори Президента України”. Саме так воно й буде. Це я вам точно кажу, оскільки ми здатні забезпечити і організаційний й правовий супровід виборів президента України. Є проблеми, які сьогодні вже вирішила Центральна виборча комісія, зокрема, питання, пов`язані із списками виборців».

Сергій Ківалов повідомив, що ЦВК дозволила дільничним комісіям самостійно вносити зміни до списків виборців, що дозволить вирішувати усі проблеми на місцях, без звернень виборців до суду. Крім того, надруковано нові, більш захищені відкріпні талони; це має попередити можливі фальсифікації на виборчих дільницях. Що стосується часу підрахунку остаточних результатів виборів, то для цього Центрвиборчкому виділено 15 днів, проте Сергій Ківалов висловив сподівання, що ЦВК не використає весь наданий їй час і результати виборів будуть оголошені набагато швидше.

Тим часом у розмові з журналістами голова комітету у закордонних справах німецького Бундестагу Фолькер Рюге заявив, що якщо другий тур виборів в Україні відбудеться з такими ж порушеннями, як і перший, у світової спільноти можуть виникнути підстави для невизнання результатів українських виборів:

«Така небезпека є абсолютно реальною. Про це говорять і повідомлення спостерігачів, адже цього разу було так багато спостерігачів, як ніколи в Україні і вони зробили досить докладні звіти про те, що вони побачили і висновок ОБСЕ був абсолютно однозначним і нищівним для України. ОБСЄ заявила про те, що ці вибори відповідали набагато менше демократичним стандартам ніж вибори 2002 року. І тому треба зробити все, щоб другий тур відбувся на кращому рівні, ніж це було у першому турі».

Фолькер Рюе додав, що насправді для світового співтовариства не так вже й важливо, хто переможе під час президентських виборів в Україні. Головне, щоб вибори відбулись демократично і український президент був легітимним.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG