Спеціальні потреби

Заклик керiвникiв церков напередоднi виборiв - 2004-11-15


Київ – 12 листопада. Фальсифікації і тиск на виборців є гріх перед Богом. Про це сказано у зверненні керівників українських християнських церков до співгромадян напередодні другого туру виборів Президента України. У своєму зверненні церкви закликають протидіяти спробам викривити справжнє волевиявлення громадян держави.

В зверненні відбито спільну позицію п`яти християнських церков: Української православної церкви Київського патріархату, греко-католиків, римо-католиків і двох конфесій євангелістів. Як сказано у зверненні, удатись до такого кроку предстоятелів церков змусили перебіг виборчої кампанії та результати першого туру. Називаючи ці вибори одною з найважливіших подій від часу проголошення незалежності, церкви з прикрістю відзначають, що багато громадян через помилки у списках не могли реалізувати своє право на волевиявлення. Керівники церков з осудом згадують випадки, коли керівництво навчальних закладів і вихователі нав`язували студентам своє бачення вибору або карали за вияв власної громадянської позиції. “В таких випадках страждав сам принцип виховання молоді, -- сказано у зверненні. -- Оскільки молода душа, сформована на лукавстві та порушенні моральних цінностей, і у дорослому віці будуватиме своє і суспільне життя на засадах неправди і пристосуванства”. Звернення містить також заклик до представників правоохоронних органів залишатися охоронцями права, а не співучасниками безправ`я; а до власників та працівників засобів масової інформації – пам`ятати, що Христос іменує себе істиною, а диявол зветься батьком неправди. Звернення, підписане, зокрема, предстоятелем УПЦ-КП Філаретом, зачитав прес-секретар Київської патріархії ігумен Євстратій:

«Керівники християнських церков звертаються до всіх, хто наділений владними повноваженнями, із закликом не тільки самим не брати участі у різного роду фальсифікаціях, які є гріхом перед Богом, тискові на виборців або інших незаконних діях, але й всіма силами протидіяти спробам викривити справжнє волевиявлення громадян нашої держави».

До звернення не приєдналася одна з найбільших християнських конфесій України – Православна Церква Московського патріархату. Справа, як виглядає, не лише у давньому розколі церков, а й у відмінності позицій на виборах. Преса повідомляє численні факти про те, що в храмах УПЦ-МП не тільки моляться за чесні вибори, але й агітують за певного кандидата. В Полтавській області в церквах Московського патріархату священики присвячують проповіді Януковичу і роздають листівки про небезпеки, які нібито чатують на цю церкву у разі президентства Ющенка. Серед вірних поширюють також агітки із зображеннями ікон, текстами молитов і підписом: “З любов`ю, Віктор Янукович”.

Стосовно таких дій керівники християнських церков, що підписали звернення, зазначають: “Спроби окремих політиків або релігійних діячів під час виборчої кампанії розмінювати високий суспільний авторитет церкви на політичні дивіденди є шкідливими та незаконними”.

У своєму зверненні до народу напередодні другого туру виборів предстоятелі церков закликають усіх християн удатися до посту і молитви. Як вони зазначають, перебіг першого туру засвідчив, що український народ мудріший, ніж ті, хто хотів би ним зманіпулювати. Бог сильніший, ніж сили зла, які намагалися викривити правду. А ще представники церков повідомляють, що кардинал греко-католицької церкви Любомир Гузар також не знайшов себе у списках виборців. Але завдяки тому, що перевірив це до дня виборів, був внесений у списки і зміг проголосувати.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG