Спеціальні потреби

Зростає табiр прихильникiв Ющенка - 2004-11-11


Київ – 10 листопада. Слідом за Морозом i Кiнахом про підтримку в другому турі Вiктора Ющенка заявив Олександр Омельченко. Втім, популярний київський мер зробив це не особисто, а через свій громадський виборчий штаб.

Зробивши політичну заяву про підтримку у другому турі кандидата від опозиції, члени громадського виборчого штабу Омельченка вдягли на шию помаранчеві стрічки з написами “Так, Ющенко!”. Заяву оприлюднив керівник штабу Сергій Рудик:

«Громадський штаб кандидата на пост Президента України Олександра Омельченка... заявляє про підтримку в другому турі президентських виборів кандидатури Віктора Ющенка».

Як наголосили представники штабу, від цього моменту виборчий штаб Омельченка припиняє своє існування, передаючи всі існуючі організаційні, технічні та людські ресурси в координацію підрозділам штабу Ющенка. Обгрунтовуючи свій вибір, прихильники київського мера заявили, що їм дуже не сподобалось, як рахували голоси у першому турі і що вони не мають морального права підтримувати кандидата від влади, яка вдається до тиску на виборців.

Члени штабу пояснили також, що діяли відповідно до заклику Омельченка до всіх своїх прихильників самостійно визначатися, кого підтримувати в другому турі. Коментуючи ж особисту позицію київського мера, вони обмежилися згадкою про те, що Олександр Олександрович знає про їхнє рішення. Екс-штабісти Омельченка також оцінили як чесні та справедливі результати виборів у Києві, де Ющенко набрав 58%, а Янукович – 14% голосів.

Днями про свою підтримку в другому турі Віктора Ющенка заявив й інший кандидат в Президенти – голова Союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. Для нього також не останнім чинником вибору стало обурення брудною кампанією. Кінах вважає, що ЦВК занизив його власний результат на 4-5% голосів. Він каже, що на цих виборах протистояння влади з опозицією перетворилось на боротьбу влади проти власного народу, і що з Ющенком він об`єднався для того, аби не перемогла сила, яка спирається на брутальні порушення:

«Прийнято рішення, і ми підписали угоду про співпрацю з блоком Віктора Ющенка з тим, щоб об`єднати зусилля і разом забезпечити і чесні вибори, і умови, коли кінцевий результат виборів повинен визначити український народ».

Ще раніше про підтримку Ющенка заявив його давній союзник по табору опозиції, лідер соціалістів Олександр Мороз, який пройшов на виборах третім. Таким чином, на думку оглядачів, ситуація перед вирішальною битвою в другому турі складається на користь Ющенка. Йому додадуться голоси Мороза, Кінаха і Омельченка, які в сумі набрали 7-8%; плюс підтримка партійних політиків з НДП, які вже почали переходити на його бік. Комуністи, як відомо, мають намір голосувати проти всіх. З усіх претендентів на президентську посаду, що показали хоч скільки-небудь значущий результат у першому турі, кандидата від чинної влади наразі відкрито підтримує лише одна сила – прогресивна соціалістка Наталя Вітренко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG