Спеціальні потреби

В Українi тривають обшуки громадських органiзацiй - 2004-10-23


Київ – 22 жовтня. Сьогодні у Києві Служба безпеки України проводила обшук в офісі Коаліції Свобода вибору, та в приватному помешканні її координатора. Ця організація об’єднує багато громадських структур і має мандат ОБСЄ. Опозиція та громадські лідери розцінюють такі дії силовиків як наступ на незалежний громадський рух.

Повідомлення про обшуки в офісах громадських організацій сьогодні надходили лавиною. Вранці працівники СБУ ввірвалися до офісу коаліції Свобода вибору. Підставою був ордер на обшук, виданий шевченківським райсудом столиці, й стосувався громадської кампанії Пора. Свобода вибору співпрацювала з цією організацією. Служба безпеки України заявляє про законність своїх дій і мотивує їх боротьбою з тероризмом. На місце обшуку не пустили журналістів, оператора 5 каналу виштовхали з застосуванням сили. Жодних коментарів працівники СБУ не дають.

Майже одночасно силовики намагалися проникнути у приватне приміщення Владислава Каськіва, координатора Свободи Вибору. Він у четвер на прес-конференції засудив попередні арешти активістів громадського руху Пора. За словами Каськіва, вони назвалися сусідами. Координатор коаліції відкрив двері своєї квартири лише після того, як туди прибули народні депутати із відео-камерою. Вони знімали сам обшук. Журналістам знову заборонили будь-які зйомки. Як відбувався обшук Голосу Америки розказав присутній там народний депутат Ярослав Кендзьор:

«Прочитали рішення Шевченківського суду. У рішеннi дуже чітко визначено, що суд дозволяє обшук на предмет виявлення речей, які можуть застосовуватися в терористичних актах. Розпочали обшук i нічого не знайшли».

Зрештою, після кількох годин обушку, СБУ не знайшло у квартирі Каськіва жодних вибухових предметів. Пізніше силовики обшукували помешкання координатора кампанії "Пора" у Києві Юрія Полюховича та активіста кампанії "Пора" Олега Яценюка в Києві.

Потім з’явилася інформація про обшуки офісів кампанії "Пора" і квартир її активістів в інших регіонів України. Зокрема в Чернігові, Ужгороді, Сімферополі. Опозиційні депутати розцінюють такі дії як підготовку до силового сценарію виборів. Говорить Тарас Стецьків: «Те, що відбувається в приблизно п’яти помешканнях…..не прикриті репресії. З нашої точки зору такі дії правоохоронних органів напередодні масової акції, яку планує “Наша Україна” 23 жовтня, яксраво свiдчить: влада впевнено рухається в напрямку до силового сценарію виборів. Влада залякує народ. Влада намагається зобразити опозицію як екстремістiв, як екстремістські сили».

СБУ масовий наступ на громадські організації та її активістів, обшуки та арешти, які тривають по всій Україні, називає законними та обгрунтованими.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG