Спеціальні потреби

Лазаренко судиться з Iнтером - 2004-10-14


Київ – 13 жовтня. Шевченківський районний суд Києва розпочав розгляд справи за позовом колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка до телеканалу Інтер. Лазаренко звинувачує Інтер у поширенні неправдивої інформації та вимагає надання йому 30-ти хвилинного ефіру для спростування.

Навесні цього року телеканал Інтер продемонстрував своїм глядачам фільм “Справжній детектив”, у якому опального прем’єра, судовий процес над яким зараз триває у Сполучених Штата, звинуватили у причетності до вбивств народних депутатів Євгена Щербаня та Вадима Гетьмана. Після трансляції 4-ох серійної стрічки Лазаренко через своїх адвокатів двічі звертався до керівництва телеканалу з вимогою надати йому ефір для спростування та власного тлумачення звинувачень у причетності до цих вбивств. Проте керівництво каналу відмовило, після чого адвокати Лазаренка подали скаргу до суду. За словами адвоката екс-прем’єра Марини Долгополої, позивач вимагає надати йому 30 хвилин ефірного часу на телеканалі Інтер для спростування цієї інформації. Долгопола вважає, що в суду немає жодних підстав не задовольнити цю вимогу:

«Якщо суд буде діяти об’єктивно і керуватись виключно законами, якщо на суд ніхто не буде впливати і тиснути, а я сподіваюсь, що таких впливів не буде - я хочу сподіватись - то є найкращі юридичні підстави для того, щоб цей позов було задоволено. І які на цьому шляху можуть виникнути перешкоди, я навіть собі не уявляю».

Найближче засідання у цій справі відбудеться 20 грудня. Ірина Саприкіна - суддя, що веде справу, повідомила обидві сторони про свій намір переглянути стрічку “Справжній детектив” та вислухати аргументи обох сторін. Крім того, як співвідповідача у цій справі буде залучено телестудію Альтернатива, яка виготовила цей фільм, а пізніше передала права власності на нього телеканалу Інтер. Свідками у справі також мають виступити співробітник Генпрокуратури Микола Дробиняк та колишній заступник Генпрокурора, а нині заступник голови СБУ Микола Обіход.

Між тим українські правоохоронці все ще не втрачають надії побачити Павла Лазаренка в Україні, щоб розпочати над ним судовий процес, повідомив на останньому брифінгу прес-секретар Генпрокуратури Сергій Руденко:

«То що ті заяви, які роблять американські адвокати з приводу того обвинувачення, яке нами висунуто, і ми чекаємо з приводу якого, то вони в даному випадку ніякого значення для нас принципового не мають, тому що ми свою позицію сформулювали. А тепер є один нормальний, легальний шлях вирішення цієї проблеми: повернення Павла Івановича в Україну і судовий, відкритий, гласний, демократичний розгляд цієї справи. Тобто, якщо праві адвокати, давайте виносити виправдовувальний вирок. Якщо праві ми – давайте виносити звинувачувальний вирок. Але тільки так. Тобто єдина, нормальна процедура вирішення цієї колізії – це судовий розгляд».

Нагадаю у листопаді 2000 року Генпрокуратура України порушила проти Лазаренка кримінальну справу за отримання хабарів в особливо великих розмірах. Пізніше прокуратура зробила ряд заяв, де назвала Лазаренка замовником убивств народних депутатів Євгена Щербаня та Вадима Гетьмана.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG