Спеціальні потреби

04.10.04  -  Дефіцит риб’ячого жиру шкодить серцю; як мусить виглядати харчова піраміда? - 2004-10-04


Американські лікарі встановили новий фактор ризику серцевих захворювань, про що повідомляє нещодавнє число журналу Превентивна медицина. Це--брак корисної для серця жирової кислоти Омега-три. Дослідження показали, що індекс Омега-три від восьми до десяти процентів знижує ризик смерті від коронарної хвороби серця на сорок відсотків, а від інфаркту--на дев’яносто відсотків. Однак нижчі рівні жиру Омега-три в організмі людини можуть збільшити ці ризики. Дослідження проводили кардіологи інституту серцевих хвороб міста Канзас-Сіті. Вони шкодують, що американці назагал споживають замало риби, щоб отримати ту користь, яку їхнім серцям і серцевим судинам несе Омега-три жирові кислоти. Порада така: або споживати рибу з високим вмістом жиру, таку як тріска, макрель, сьомга, принаймні три рази на тиждень, або приймати риб’ячий жир у пігулках щодня.

Міністерство сільського господарства США вирішило порадитися з населенням щодо того, як мусить виглядати харчова піраміда, себто раціональна структура нашого харчування. Нинішній піраміді, що радить, які групи продуктів їсти, вже дванадцять років. В її основі--хліб, крупи, рис та вермішель, на другому поверсі--овочі і фрукти, третій займають молоко, йогурти, сир, м’ясо, птиця, риба, яйця, сухі боби та горіхи, а на вершині піраміди---жири, та солодощі. Їх радять їсти з озирками. Але виглядає, що американці з озирками ставляться до порад, як їм їсти. Про це свідчить невблаганна статистика, яка каже, що, хоча вісімдесят відсотків американців визнають цю піраміду, дві треті населення США або мають зайву вагу, або страждають від ожиріння. Нова структура харчової піраміди та заклик до населення мусять бути оприлюднені наприкінці року. Наразі ж люди пропонують звести заклик до двох-трьох слів, на кшталт «Будь обачливим!», або «Їж помірковано, або товстій!» Структуру ж пропонують спростити, забрати непотрібні деталі щодо денної кількості порцій конкретного продукту--хліба або овочів, тощо. Вона, очевидно, мусить відповідати головній ідеї заклику, і зміщувати пріорітети харчування з хліба, круп, та макаронів, до овочів та фруктів, риби та горіхів.

А зараз--про досить суперечливе дослідження японських лікарів-дієтологів з жіночого університету міста Кіото. Протягом чотирнадцяти років--починаючи з вісімдесятого--вони обстежували, як споживання яєць впливає на здоров’я жінок і чоловіків. У групі було понад дев’ять тисяч піддослідних. Виявилося, що у тих жінок, які споживали одне яйце на день, вірогідність померти від різних факторів збільшувалася на двадцять два відсотки у порівнянні з тими, хто їв одне-два яйця на тиждень. У чоловіків японські лікарі не встановили такої залежності. Вважається, що у жовтках яєць міститься холестерин, який може блокувати кров’яні судини. Ці дані, однак, суперечать рекомендаціям американської серцевої асоціації, яка уважає, що здорові дорослі особи можуть їсти одне яйце на день, якщо вони слідкують за іншими джерелами холестерину, на кшталт червоного м’яса, або сиру та сметани. Інше пояснення може торкатися національних особливостей харчування японців, які основний вміст холестерину отримують саме з яєць.

Підготував Володимир Звіглянич

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG