Спеціальні потреби

Штаб Януковича про хворобу Ющенка - 2004-10-01


Київ - 30 вересня. Про захворювання Ющенка говорили сьогодні в штабі його конкурента – Вiктора Януковича. Заяви про отруєння там називають неправдивими і вимагають вибачень. Коментарі щодо розслідування випадку пролунали й з Генеральної прокуратури.

Коментар щодо хвороби Ющенка штаб його конкурента Віктора Януковича розповсюдив напередодні пізно увечері. У документі наголошується, що заявами про своє отруєння Ющенко увів в оману виборців. Ось як пояснив цю позицію представник виборчого штабу прем`єра Степан Гавриш:

«З моєї точки зору там все зрозуміло. Політична команда Ющенка скористалася його хворобою, і маніпулює ним до цього часу. Зверніть увагу, що позиція австрійських лікарів будувалася на різноманітних припущеннях. Жодної конкретики не могло бути, оскільки вони не мали жодних доказів про отруєння».

Штаб Януковича вимагає у Ющенка вибачень, оскільки вважає, що його поведінка дискредитує український політикум та дає привід для принизливих висновків для міжнародної спільноти щодо практики політичного суперництва в Україні. Гавриш каже, що наполягатиме на необхідності проведення розслідування, яке дало б відповіді на запитання про причини хвороби Ющенка.

Тим часом Генпрокуратура, яка проводить розслідування цієї справи, висловила стурбованість тим, що постраждалий не виявляє зацікавленості до взаємодії із слідчими органами. В той же час відомство повідомляє про призначення відповідної судово-медичної експертизи. Генпрокуратура стверджує, що направила відповідне клопотання до правоохоронних органів Австрії з метою виконання необхідних слідчих дій.

Продовжують говорити й про інший випадок, який журналісти вже встигли назвати «яєчним скандалом». Противники та прихильники прем`єра намагаються з`ясувати, чому той впав після того, як в Івано-Франківську в нього влучили яйцем. Степан Гавриш наполягає, що у Януковича кинули важким предметом.

«Ви побачили, що коли він рукою витирає яйце із своєї куртки і в цей момент у нього влучив другий, а потім третій предмет у голову. Він відчув надзвичайний біль у серці, потім відчув холодні руки, які розстебували йому комір його сорочки».

Гавриш обіцяє, що за день-два правоохоронні органи оприлюднять результати розслідування.

Втім журналісти і оглядачі зауважують, що передвиборча кампанія в Україні все далі зводиться на рівень взаємних звинувачень у спробі отруєння та закидання яйцями, а не обговорення програм кандидатів. Кандидати та їхні штаби подають десятки скарг на своїх конкурентів до судів та Центрвиборчкому, але уникають розмов про конкретні кроки, які робитимуть у разі обрання. А цього тижня прем`єр-міністр навіть висловив сумнів у доцільності телевізійних дебатів між кандидатами. Втім зараз в штабі Януковича говорять, що телевізійні дебати в прямому ефірі між ним та Віктором Ющенком все ж відбудуться. Перед першим та, якщо знадобиться, перед другим туром голосування.

XS
SM
MD
LG