Спеціальні потреби

Вiдповiдь Тимошенко на оголошення її в мiжнародний розшук - 2004-09-26


Київ – 24 вересня. Депутат українського парламенту Юлiя Тимошенко вимагатиме скасувати рішення російського суду про оголошення її в міжнародний розшук. Про це вона сьогодні заявила журналістам. Тимошенко впевнена, що Інтерпол ігноруватиме подання російських слідчих.

Юлія Тимошенко заявила, що подаватиме апеляцію до російського суду з проханням скасувати рішення про оголошення її в міжнародний розшук. Про намір арештувати колишнього керівника корпорації Єдині енергетичні системи напередодні заявила Головна військова прокуратура Російської Федерації. За клопотанням відомства, суд у Москві обрав до Тимошенко запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

У сусідній країні депутата українського парламенту звинувачують у тому, що дев`ять років тому вона давала хабарі офіцерам російської армії, щоб отримати вигідні контракти. Після того, як Тимошенко не з`явилася в призначений день на допит, слідчі й вирішили звернутися до Інтерполу.

Лідерка БЮТ вважає намір затримати її політично вмотивованим і каже, що апелюватиме до керівництва Інтерполу з проханням ігнорувати звернення російської сторони:

«Є статут міжнародної організації Інтерпол, у якому статтею три передбачено, що Інтерпол не може бути використаний для здійснення репресій проти політичних опонентів. І ми буквально сьогодні підготуємо лист до генерального секретаря Інтерполу з поясненням того, що це є політичні репресії і будемо сподіватися, що ця організація прийме адекватне рішення».

Тимошенко каже, що не збирається обмежувати свого пересування по Україні і за кордоном, оскільки не боїться арешту. Напередодні вона проводила зустрічі із виборцями у Сумській області за декілька кілометрів від кордону із Росією. Тимошенко ще раз підтвердила готовність зустрітися зі слідчими Головної військової прокуратури Росії і надати їм всі пояснення щодо звинувачень на її адресу. Але на території України – тут її захищає депутатський імунітет.

Лідерка БЮТ висловлює сумнів, що до виборів з неї встигнуть зняти недоторканість. В те, що Тимошеко арештують на території України, не вірять навіть її опоненти у парламенті. Як сказав есдек Ігор Шурма, «їй нічого не загрожує, а от тим людям, що до неї підійдуть, мабудь загрожує».

Цього тижня Тимошенко заявила – якщо її спробують доставити в Росію силоміць, вона чинитиме спротив і захищатиметься з допомогою мисливської рушниці.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG