Спеціальні потреби

Президент Кучма у Павлоградi критикує США - 2004-09-23


Днiпропетровськ - 22 вересня. Перебуваючи у Дніпропетровській області, президент Кучма взяв участь у нараді з питань утилізації твердого ракетного палива з ракет СС-24 на Павлоградському хімічному заводі. Виступаючи пiсля зустрiчi вiн звинуватив США в тому, що вони «кинули» Україну.

Роботи з утилізації твердого ракетного палива, що проводяться Павлоградським хімічним заводом згідно з угодою між Міністерствами оборони Сполучених Штатів і України у рамках програми скорочення стратегічних озброєнь СНО-1 і програми зменшення ракетно-ядерної небезпеки, були зупинені у червні минулого року у зв’язку з призупиненням фінансування робіт американською стороною. Сьогодні головним розходженням між українською і американською сторонами є те, яким способом – гідровимиванням палива з корпусів ракет чи його спалюванням його знешкодити.

1 вересня, перебуваючи у Києві, голова комітету з міжнародних справ Сенату США Річард Лугар заявив, що Сполучені Штати можуть відновити фінансування програми, але, якщо Україна надалі наполягатиме на способі гідровимивання, фінансування буде припинене. Українські фахівці вважають спалювання палива, яке супроводжується утворенням великої кількості шкідливих газів, неприйнятним з екологічної точки зору. Говорить генеральний директор науково-виробничого об’єднання “Павлоградський хімічний завод” Леонід Шиман:

“Оскільки американська сторона на сьогодні практично призупинила надання допомоги, тому Україні не можна чекати далі, як розвиватимуться події, а треба ухвалювати рішення про ліквідацію твердого ракетного палива так, як було вже прораховане і продумане”. Шиман вважає спосіб гідровимивання палива найкращим з тих, що їснують і єдиним прийнятним для України.

Нарада, участь у якій взяли разом з президентом Кучмою представники міністерств і відомств, Дніпропетровської обласної адміністрації, Павлоградського хімзаводу та місцевої влади, була закритою. Пiсля її закінчення відбулася прес-конференція, на якій президент сказав наступне:

“Одне з головних питань, які сьогодні ми розглядали, це питання утилізації твердопаливних ракет. Це питання розглядалося кілька місяців тому на Раді національної безпеки і оборони, був виданий відповідний указ і практично сьогодні ми подивилися, в якому стані ми знаходимось... Те, що наш стратегічний партнер, Сполучені Штати Америки нас кинули у цьому плані, це сьогодні уже практично історичний факт, який не потребує ніяких доказів, тим більше, що і останні приїзди сюди високих представників і від Конгресу і практично від уряду підтвердили позицію Сполучених Штатів Америки, що вони не збираються фінансувати цей проект, проект утилізації методом гідророзмиву.”

Як повідомив генеральний директор ПХЗ Леонід Шиман, загальне фінансування програми знищення ракетного палива становитиме 200 мільйонів гривень. Буде побудована промислова установка, за допомогою якої усі п’ять тисяч тонн палива з ракет СС-24 будуть утилізовані протягом двох-трьох років, після чого розпочнеться утилізація сімнадцяти тисяч тонн твердого палива з оперативно-тактичних та інших ракет, термін придатності яких вичерпаний. Видалене з корпусів ракет паливо буде використане у складі екологічно чистої вибухівки для гірничих робіт.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG