Спеціальні потреби

Генпрокурор Васильєв про свої плани та деякi резонанснi справи - 2004-09-23


Київ – 22 вересня. Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв подасть у відставку незалежно від того, хто стане наступним президентом України. Про це він заявив під час сьогоднішньої зустрічі з журналістами. Васильєв також розповів про результати розслідування найрезонансніших справ в Україні.

Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом штучного створення доказів обвинувачення. Про це, коментуючи результати експертизи фрагментів плівок Мельниченка, повідомив Генеральний прокурор Геннадій Васильєв. За його словами, міжнародні експерти протягом кількох місяців досліджували близько 20 епізодів, які були пов’язані із зникненням журналіста Георгія Ґонґадзе. Отримані матеріали – лише копії записів Мельниченка, і є явним продуктом монтажу, стверджує Генпрокурор:

«Як вже розповідали експерти, фонограми були отримані шляхом монтажу. В тому числі і надані слідству народним депутатом Олександром Морозом. Тобто всі матеріали, які досліджувались, були змонтовані. Про штучне створення фонограми свідчать виявлені експертами маркери, які автоматично створюються тільки програмним редактором. Тобто відомі програми, якщо брати якийсь текст, формувати його то через маркер переноситься будь яка фраза, будь який текст може вставлятись в іншу фразу і таким чином компанується зовсім інший зміст».

Хто саме монтував плівки, Генпрокуратурі не відомо, тому вона знову вдаватиметься до опитування усіх свідків у цій справі. Між тим на зустрічі з журналістами Геннадій Васильєв вперше офіційно підтвердив, що записи Мельниченка були зроблені у кабінеті Президента.

«Питання полягає в іншому – яким чином відбувався цей запис? Те, що кажуть – під диваном там, воно не відповідає дійсності. Так, дійсно, запис відбувався. Це доведено. Що стосується взагалі, наскільки відповідають дійсності всі ці матеріали, які досліджувались – це питання».

В той же час Васильєв додав, що експертам не вдалось встановити, кому саме належать голоси зафіксовані на плівках. На думку фахівців, такі цифрові записи взагалі не можуть бути доказами у жодній справі, оскільки їх легко змонтувати і підробити.

Не обійшов увагою Генеральний прокурор і нещодавнє отруєння лідера “Нашої України” Віктора Ющенка. За його словами, Генеральна прокуратура вже порушила справу за цим фактом і передала її розслідувати Службі Безпеки України. Проте реакція Ющенка на дії Генпрокуратури, як стверджує Васильєв, викликала у нього здивування:

«Ось вчора Віктор Андрійович заявив на сесії, що він не довіряє прокуратурі, взагалі, вважає, що буде прийнято якесь там рішення вже відомо яке. Не знаю, що відомо з цього приводу, але виникає питання, а собі він довіряє? В історії хвороби записано, з його слів записано, що перед тим, як стало погано їв раки, їв арбуз, їв сушi, риба відома яка, да? А вчора пролунало, що цього не було. Через декілька днів після отруєння – їв сало, пив кумис. Це теж відображено в історії хвороби. І вже на п’ятий день поїхав до Австрії, повертається з іншим обличчям, то кому він довіряє»? Тим часом представники “Нашої України” наполягають, що Ющенка отруїли рицином - речовиною, яку застосовують спецслужби при спецопераціях. На сьогодні рицин вважається найсильнішим токсином. Однак Геннадій Васильєв заявив журналістам, що сьогодні рано робити якісь висновки і треба дочекатись результатів розслідування, яке проводитимуть і австрійська і українська сторони.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG