Спеціальні потреби

Українська народна партiя вимагає справедливостi - 2004-09-07


Київ – 6 вересня. Українська народна партія зажадала від правоохоронних органів та провладних ЗМІ спростувати неправдиву інформацію про нібито причетність УНП до вибухів на Троєщинському ринку.

Лідер Української народної партії Юрій Костенко направив Міністру внутрішніх справ Білоконю листа “Про захист честі, гідності та репутації Української народної партії та спростування МВС України недостовірної інформації”. В листі міститься вимога до МВС провести прес-конференцію для спростування неправдивої інформації, розповсюдженої представниками Міністерства про нібито причетність УНП до подій на Троєщинському ринку. Українська народна партія вимагає також звільнення з посад і порушення кримінальних справ проти держслужбовців, винних у поширенні цієї неправдивої інформації, та відшкодування Українській народній партії матеріальної та моральної шкоди в сумі трьох мільйонів гривень. У спробі прив`язати політичну силу, яка входить до блоку Віктора Ющенка, до вибухів на Троєщинському ринку керівництво УНП вбачає свідоме намагання скомпрометувати партію напередодні президентських виборів. Говорить заступник голови УНП Антон Бутейко:

«У діях цих посадовців ми бачимо, однозначно, що було бажання скомпрометувати саме Українську народну партію і таким чином зменшити її потенціал у виборчій кампанії по виборах Президента України».

Українська народна партія направила також листа керівникам Служби безпеки та Генпрокуратури з вимогою встановити замовників і виконавців фальшивого квитка члена УНП. Цей квиток на ім`я Олександра Пастуха, який було продемонстровано як “речовий доказ” на прес-конференції в МВС 28 серпня, і послужив підставою для міліцейських чинів звинуватити членів УНП в тероризмі. Насправді документ – фальшивка, каже Антон Бутейко:

«У нас існує система чітка нумерації, це все шифри, кожна організація партійна має в області і в районі свій конкретний шифр. Той квиток, який знайшли, нібито члена Української народної партії, не вписується в жодну з наших структур».

Те, що серед затриманих у справі троєщинських вибухів немає жодного члена УНП, підтверджує і співробітниця секретаріату Української народної партії Наталка Ковальчук. Наталя, яка є членом УНП, проходить у справі як свідок. Вона розповідає, що її доставили у райвідділок міліції і розпитували про двох затриманих хлопців, з якими вона вчилась на одному факультеті університету Шевченка, а потім відпустили:

«В райвідділку міліції мене дуже допитували, чи хтось з цих хлопців належить до Української народної партії... Відпущена я була з вибаченнями, м`яко. І при тому, як мене відпускали, мене дуже просили, щоб я привезла їм у райвідділок свій партійний квиток і копію трудової книжки».

За версією Наталі, фальшивий квиток члена УНП Олександрові Пастуху підкинули. А про намагання прив`язати Українську народу партію до троєщинських вибухів вона сказала, що це - «провокація, просто провокація влади».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG