Спеціальні потреби

Вiктор Янукович про пiдсумки Олiмпiади та виборчу кампанiю - 2004-09-01


Київ – 31 серпня. Прем`єр-міністр України, президент Національного олімпійського комітету Віктор Янукович підбив підсумки Олімпіади, що завершилася в Афінах. Досягнення в спорті він назвав відповіддю на образи, які лунають на його адресу з боку опозиції.

Українська збірна повернулася з Афін, везучи додому 23 олімпійські медалі, у тому числі 9 золотих. Прем`єр-міністр України, президент Національного олімпійського комітету Віктор Янукович назвав цей результат великою перемогою, хоча й дещо заплутався в цифрах:

«9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей. Нам вдалося покращити результат, значно покращити результат олімпійських ігор в Сіднеї. Ви знаєте, що в Сіднеї ми завоювали 10 золотих, 10 срібних і 10 бронзових медалей».

Віктор Янукович відкидає звинувачення опозиції в тому, нібито він використовує посаду президента Національного олімпійського комітету задля підвищення свого рейтингу як кандидат у Президенти. Прем`єр також назвав образливими закиди щодо розкошів, в яких буцімто купалася українська делегація в Афінах, живучи на фешенебельному лайнері «Роттердам». Як каже пан Янукович, умови були ті самі, що й в усіх учасників Олімпійських ігор:

«Я вже почав звикати до такої уваги до моєї особистої персони і до тих образ, які є на мою адресу, в тому числі як голови Національного олімпійського комітету. І я відповідати на це питання буду тільки досягненнями як в розвитку економіки, у вирішенні соціальних проблем в Україні і в розвитку спорту. І відповідь усі опоненти, хто задавав мені такі питання образливі, отримали і на Олімпійських іграх – результатом».

Коментуючи хід виборчої кампанії, кандидат від влади заявив, що його опоненти займаються популізмом. «Я здивований, що вони на біле кажуть чорне і на чорне біле», -- каже Янукович, додаючи, що «тільки сліпий не бачить»: ріст економічних показників в країні з кількісного перейшов у якісний, а уряд послідовно виконує все обіцяне. Так, бюджет із 48 мільярдів зріс до 70 мільярдів гривень, і вже в 2005 році пенсія досягне прожиткового мінімуму. Кандидат у Президенти наголосив на необхідності проведення політичної реформи, сказавши, що все робитиме, аби здійснити її до виборів. Він також, слідом за керівником свого виборчого штабу Сергієм Тігіпком, несхвально відгукнувся про екзит-пол – опитування на виході з виборчих дільниць, яке планують провести в Україні в день президентських виборів. Ось що сказав пан Янукович про екзит-пол -- засіб громадського контролю за чесністю підрахунку голосів, який практикується в багатьох демократичних країнах і який в Україні проводився уже тричі, на президентських і двох парламентських виборах:

«Це, як кажуть, нові сучасні технології, які зараз будуть вперше на Україні випробуватись. І як ними маніпулювати – ми такого досвіду не знаємо».

Кандидат від влади порадив не маніпулювати з допомогою екзит-полу громадською думкою і заявив, що більше, ніж будь-хто, зацікавлений, щоб вибори були об`єктивні, а люди мали змогу проголосувати так, як вони бажають.

На прес-конференцію Януковича не змогли потрапити журналісти опозиційного Інтернет-видання “Українська правда” та незалежного “5-го каналу”. Їх не допустили до зали, пояснивши, що виступ прем`єра уже почався. Доводи журналістів, які прибули до Кабінету міністрів вчасно, але були затримані обшуком на вході, не взяли до уваги. До зали пропустили тільки групу каналу “Інтер”, хоч вона так само спізнилася до початку промови. Журналісти “Української правди” і “5-го” вважають, що на-прес конференцію їх не допустили навмисно, аби уникнути незручних запитань. Це вже не перший подібний випадок: торік розголосу набув інцидент, коли журналістів після засідання уряду з питань ЄЕП замкнули в кімнаті для прес-конференцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG