Спеціальні потреби

Чи мета в усiх кандидатiв у Президенти одна? - 2004-08-30


Київ - 27 серпня. Декілька кандидатів у Президенти зареєстровані для дискредитації Вiктора Ющенка. Принаймні так вважає один із керівників виборчого штабу «Нашої України». Він стверджує що порівняно із попредніми парламентськими виборами методи, якими влада намагається боротися із опозицією стали ще брутальнішими.

«Не можна допустити, щоб Захід став новим ярмом України. Будьмо обережні!» - Такими пафосними словами закінчується передвиборчий ролик на Першому національному телеканалі одного із кандидатів у президенти – Романа Козака. Але більшість ефірного часу він звертається не до своїх потенційних виборців, а до іншого кандидата – Віктора Ющенка, звинувачуючи його у одруженні із громадянкою Сполучених Штатів та лобійуванні інтересів країн Заходу. Заступник голови штабу Ющенка Ігор Гринів вважає, що одним з основних завдань так званих «технічних кандидатів» на президентських виборах, окрім участі у формуванні виборчих комісій, є дискредитація лідера «Нашої України».

Гринів каже, що порівняно із минулими парламентськими виборами тактика влади та контрольваних нею ЗМІ дещо змінилася:

«Крім замовчування, яке вже було й на попередній виборчий кампанії, пішла пряма дискредитація одного кандидата. Висновок для мене є однозначний – якщо раніше таку політику здійснювали тільки канали, контрольовані СДПУ(о), то на сьогодні сфера їх контролю і впливу збільшилася. Сьогодні вже почали здійснювати таку політику і на Першому національному, і таку саму політику почав здійснювати канал “1+1”».

За словами Гриніва, під час виборів до Верховної Ради два роки тому УТ-1 схилявся до замовчування та рівномірного негативного зображення лідерів опозиційних сил. В той же час телеканал «Інтер» створював негативний образ лише Віктора Ющенка. Під час нинішньої кампанії Перший національний перейшов до критики виключно лідера „Нашої України”, тоді як про решту опозиційних лідерів, таких як Олександр Мороз і Петро Симоненко, подавалася переважно нейтральна інформація.

Гринів не виключив що Блок звернеться до суду з позовами до власників телеканалів про спростування неправдивої інформації про Віктора Ющенка. Юристи вимагатимуть надати ефірний час для спростування. Втім, у штабі Ющенка немає ілюзій, що позови будуть задоволені до президентських виборів.

«Наша Україна» скаржиться, що має проблеми із розміщенням реклами свого кандидата на загальнонаціональних каналах. І хоча письмової відмови ніхто не дає, штабу поки що не вдалося укласти угод на трансляцію роликів на Інтері, Першому національному та «1+1».

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG