Спеціальні потреби

Де два кандидати – там три угоди про чеснi вибори - 2004-08-18


Київ - 17 серпня. Нову угоду про чесні вибори запропонував підписати всім зареєстрованим претендентам кандидат у Президенти України Микола Грабар. Ця угода пропонується як альтернативна до тієї, що була підписана між Ющенком i Морозом.

Ще одна угода про чесні вибори. Один із двадцяти шести кандидатів у Президенти Микола Грабар – голова Української спілки боротьби з мафією та корупцією – склав проект і пропонує підписати решті. Як стверджує він, та угода з протидії фальсифікації виборів, яку два тижні тому уклали між собою опозиційні кандидати Ющенко і Мороз, була закритою. “Неосновних” кандидатів до її підписання, каже Грабар, не запросили.

«Якби в угоді було записано, що ця угода відкрита для підписання інших кандидатів, ми би це зробили. Поскільки угода між двома кандидатами, вона передбачала певні зобов`язання між двома кандидатами. Пропозицій про приєднання для інших кандидатів я не побачив», -- вiдзначив Грабар.

Перший підпис під угодою вже поставив кандидат у Президенти від Організації українських націоналістів Роман Козак, котрий також скаржиться на несправедливий, на його думку, поділ кандидатів на “основних” і “неосновних”. А інший кандидат, що називає себе поетом, мало кому досі відомий Микола Рогожинський відмовився ставити свій підпис. «Моральність, якщо вона є, не потребує підпису. Честь, якщо вона є, не потребує підпису», -- сказав вiн.

Реакції головних кандидатів на ініціативу немає. В штабі Віктора Ющенка заперечують твердження про те, що угода про чесні вибори Ющенка і Мороза була закритою. Віктор Ющенко, як тільки зареєструвався кандидатом, перший виступив з такою ініціативою, до якої запропонував приєднатися усім претендентам, -- каже прес-секретар Ющенка Тетяна Мокріді, яка називає будь-які альтернативні угоди політичним піаром. В штабі Ющенка кажуть, що в принципі всі 26 кандидатів в силі вплинути на те, наскільки демократичними будуть вибори, оскільки кожен матиме своїх представників у виборчих комісіях. Однак вирішальним усе-таки буде вплив того кандидата, в чиїх руках адміністративний ресурс. Тим часом кандидат від влади Віктор Янукович наміру приєднатися до угоди Ющенка-Мороза наразі не висловлював.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG