Спеціальні потреби

Можливостi впливу на вибори лiдера українських соцiалiстiв Мороза - 2004-08-04


Київ - 3 серпня. “Кандидат Олександр Мороз: примірювання ролі Президента”. Агентство моделювання ситуацій присвятило своє чергове дослідження лідерові Соціалістичної партії – третьому за можливостями впливу, після Ющенка і Януковича, претендентові на президентську посаду в Україні.

Перемога Олександра Мороза на президентських виборах восени 2004 року малоймовірна: експерти оцінюють шанси у 4-5%. Стати Президентом соціаліст Мороз зможе хіба що в разі екстремального розвитку подій – певної політичної катастрофи стихійних масштабів, яка прибрала б двох головних суперників попереду: Ющенка і Януковича, залишивши його сам-на-сам у другому турі з комуністом Симоненком. Наразі, однак, Мороз непрохідний кандидат: він недостатньо проросійський для Москви, недостатньо прозахідний для Вашингтона, недостатньо лівий для Східної України і недостатньо ліберальний для Західної. Він упустив свій зоряний час на президентських виборах 1999-го, і виглядає на те, що цей шанс був останній.

І все ж – твердять автори дослідження – ця кампанія для Олександра Мороза обіцяє бути успішною. Він навряд чи виграє вибори, але для нього, на відміну від Ющенка, це не стане політичним крахом. Хай Мороз не буде Президентом, але Мороз залишиться лідером партії і впливовим політиком. Говорить Олексій Голобуцький з Агентства моделювання ситуацій:

«Якщо проаналізувати всі варіанти, які можливі, тобто варіант Янукович Президент, варіант Ющенко Президент, варіант виходу Мороза в другий тур, варіант невиходу Мороза в другий тур – він з усіх кандидатів знаходиться в найвиграшній ситуації, бо він втрачає найменше. Сама його участь і сам розкручуваний імідж найбільш чесного, найбільш морального політика в тій кампанії, яка зараз розгортається, а кампанія буде найбрудніша за всі ці роки, і його харизма моральної людини дуже сильно зіграє йому на майбутнє, тобто на вибори 2006 року, що в принципі є найбільшою, мабуть, все ж таки, найважливішою метою Олександра Мороза».

Біографія лідера соціалістів бездоганна: невдячний матеріал для майстрів “чорного піару”. Автор віршів, безсрібник і люблячий чоловік, довгі роки відданий дружині, прикутій до інвалідного візка, борець за правду, що не побоявся оприлюднити з трибуни парламенту шокуючі плівки Мельниченка. Жодного хибного кроку, жодного натяку на компромат. На думку експертів Агентства, саме це і може бути використане для маніпулювання громадською думкою: соціалісти вільні від підозр, і виборці їм повірять, які б ідеї вони не висували. Тому провладні політтехнологи відводять Морозу ключову роль у реалізації своїх розробок. Його місія, що б там не думав він сам – це відбирати голоси у Ющенка, головного суперника кандидата від влади. Найморальніший політик, хай і несвідомо, виступає на цих виборах інструментом здійснення чужих планів. І хай Мороз щиро обурюється тим, що його підозрюють у співпраці з главою президентської адміністрації Медведчуком – така співпраця, про яку вела мову Юлія Тимошенко, цілком імовірна, хай і не на рівні голови Соцпартії.

Попри свій стабільно низький рейтинг, що тримається на рівні шести відсотків, лідер соціалістів заявляє, що йде на вибори перемагати. В разі малоймовірної, але все-таки можливої перемоги Мороза експерти Агентства моделювання ситуацій прогнозують, що главою його адміністрації стане Йосиф Вінський, а прем”єр-міністром -- або Юлія Тимошенко, або Віктор Медведчук (у разі, якщо посада буде ключовим пунктом попередніх домовленостей). Міністром оборони буде Георгій Крючков, а міністром АПК – Олександр Ткаченко. Оскільки Мороз – представник лівого табору, то в ролі Президента він не найгірший варіант для Росії. Мороз-Президент спробує реалізувати гасла соціальної спрямованості, проте крила йому на самому початку підріже уряд – можливо, з “виховною” метою влаштують невеличку бюджетну кризу. Зрештою, кажуть експерти Агентства, Мороза можна буде назвати “Кучмою-3” – якби не його слабкість як президента, при якому фінансово-промислові клани кинуться хапати все, що залишилось після Кучми. Як нерішучий політик, не схильний до радикальних дій, Мороз буде “консервуючим чинником” для політичної системи України, а на демократичному суспільстві за Президента Мороза, вважають аналітики, можна буде поставити хрест. В разі як на виборах переможе Ющенко, Мороз, найімовірніше, знову утворить опозицію до влади. Якщо ж до влади, через підірвану Морозом єдність опозиції, прийде Янукович, тоді не виключено, що Олександр Мороз – вважають експерти Агентства – може назавжди втратити своє звання “найморальнішого політика України”.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG