Спеціальні потреби

В Бостонi розпочався передвиборчий з`їзд Демократичної партiї США - 2004-07-27


26 липня в Бостоні розпочався передвиборчий з’їзд Демократичної партії США, на якому вона у 29 липня обере сенатора Джона Керрi своїм кандидатом на президентські вибори у листопаді. Однак обрання Джона Керрі та його кандидата у віце-президенти сенатора Джона Едвардса буде лише кульмінацією з’їзду. Перед тим учасники зібрання визначать платформу, з якою демократи підуть на вибори проти кандидата від республіканців - діючого президента Джорджа Буша.

Делегатів з’їзду, яких до Бостону прибуло понад чотири тисячі триста з усіх кінців Америки, в перший день розігрівали два екс-президенти США - Джіммі Картер та Білл Клінтон, як також колишній віце-президент Альберт Ґор, який програв Бушу на виборах 2000 року. Нагадаємо, що за Ґора чотири роки тому проголосувала більшість американців, однак в кінцевому підрахунку переміг Буш, зібравши більшу кількість електорських голосів в окремих штатах, які, згідно з американською виборчою системою, є визначальними.

Виступаючи перед учасниками з’їзду, Альберт Ґор не пропустив нагоди, щоб сказати своїм однопартійцям, якої він думки про політику адміністрації Буша. Зокрема він торкнувся питання війни в Іраку:

«Чи не маємо ми достатньо підтверджень того, що спосіб, яким адміністрація вела і далі веде цю війну, створив для нас надзвичайно серйозні проблеми? Чи не краще нам було б з новим президентом, який не розірвав зв’язкiв з нашими союзниками і який міг би повернути Америці пошану у світі?», - запитав під гучні оплески Ґор.

Колишній віце-президент також закликав своїх побратимів-демократів скористатися у листопаді своїм правом голосу, щоб не допустити повторення подій 2000 року.

Не менш критично про політику адміністрації Буша висловився колишній президент Джіммі Картер, який наступним виступав перед учасниками з’їзду. Він зазначив, що своєю політикою превентивної війни Сполучені Штати відчужили від себе союзників, розчарували друзів і пішли на руку лише своїм ворогам. Він додав, що країна сьогодні ізольована і що з цієї ізоляції здатний її вивести лише кандидат від демократів - сенатор Джон Керрі.

Третього видатного промовця - екс-президента Білла Клінтона, представила його дружина Гілларі - нині сенатор від штату Нью-Йорк і, на думку деяких оглядачів, можливий претедент на найвищу в країні посаду на виборах 2008 року.

У своєму виступі Білл Клінтон звинуватив адміністрацію Буша у використанні подій 11 вересня 2001 року для переслідування своїх власних вузьких інтересів та у змарнуваннi цим унікального моменту єдності.

Клінтон у своїй промові також наголосив на економічному добробуті, в якому жили американці за правління демократів. Сьогодні, сказав він, я належу до того одного заможного відсотка американців, які мають найбільшу користь з податкових пільг, запроваджених адміністрацією Буша. «Мало що я йому не вислав лист подяки за це, однак усвідомив, що за ці пільги для багатіїв розплачуєтеся ви», жартома сказав Клінтон учасникам з’їзду Демократичної партії і закликав їх голосувати другого листопада за Джона Керрі.

Нагадаємо, що передвиборчий з’їзд Республіканської партії відбудеться наступного місяця в Нью-Йорку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG