Спеціальні потреби

Росiйський телепублiцист Доренко прибув в Україну «поговорити iз своїм народом» - 2004-07-23


Київ – 22 липня. Сергiй Доренко не працюватиме на жодному з каналів українського телебачення. Натомість під час виборів він “піде в народ” і агітуватиме за комуністів. Про це скандальний російський журналіст, зірка російського телебачення, що має репутацію “медіа-кілера”, повідомив на прес-конференції в Києві.

Чутки про те, що Доренко під час українських виборів вестиме аналітичну програму на українському телебаченні, не справдилися. Як каже сам журналіст, такі пропозиції він отримує давно, але щоразу відмовляється: «Я не працюватиму на жодному з українських телеканалів».

Хоч українські вибори його цікавлять, але закон забороняє громадянам іншої країни вести передвиборчу агітацію.

«А проте ніхто не відмовляє мені в праві говорити з моїм народом, тому що я українець, я російський українець».

Як каже українець Доренко, який, утім, зізнається, що абсолютно не розуміє української, він вирушить в Одесу, Луганськ і Крим і агітуватиме там за Симоненка. Сергій Доренко, який на українських виборах 99-го брав участь у «вуличному телебаченні» Пінчука, агітуючи за Кучму і проти комуністів, каже, що тоді помилявся, а тепер вступив до лав КПРФ і хоче підтримати Компартію.

«Ющенко чи Янукович – це хибна альтернатива, нав’язана українському народові».

Доренко каже, що на українських виборах не агітуватиме за або проти того чи іншого кандидата. Він також повідомив, що хоче встановити своє українське громадянство, але не збирається відмовлятись і від російського: «Я передовсім радянська людина і вимагаю визнати моє громадянство».

Доренко заявляє, що демократія - це вже не модно, і виступає за експропріацію майна олігархів, але сам займається бізнесом. Нести свої передвиборчі ідеї в український народ телепубліцист збирається за власні гроші, яких за цей рік задекларував 120 тисяч доларів. Суть тих ідей викладено в його статті «Наступник» про наступника Кучми. Цитуємо: «Збереження існуючих в Україні бізнес-імперій, у тому числі бізнес-імперії Кучми», «Недопущення американців і європейців у традиційно російську сферу впливу», «В Росії є безліч важелів, щоб нагадати Києву, хто в домі господар».

А ось що думає Доренко про Чечню:

«Іти в Чечню. Бомбити до самих гір, до Грузії зрівняти, напалмом все залити. Ось що я казав і кажу досі».

Що ближче до виборів, то зростає кількість російських емісарів, творців політичних технологій в Україні. Експерти кажуть, що з трьох векторів зовнішнього впливу на українські вибори – Сполучені Штати, Західна Європа і Росія – найпомітнішим буде саме російський вплив. За даними експертного опитування Центру Разумкова, якщо вплив США та країн ЄС на президентські вибори переважно оцінюється як позитивний, що сприяє проведенню чесних виборів, то вплив Росії 77% опитаних експертів характеризують як негативний. Вплив зі Сходу, за їхнім прогнозом, полягатиме насамперед в утвердженні євразійських пріоритетів, прагненні зберегти чинний політичний режим, поглибленні розбіжностей між Заходом і Сходом України.

XS
SM
MD
LG