Спеціальні потреби

ЦВК отримала документи ще п`яти кандидатiв у президенти - 2004-07-23


Київ – 22 липня. Центральна виборча комісія України сьогодні отримала документи для реєстрації ще п’яти кандидатів на посаду президента України. Станом на сьогодні ЦВК зареєструвала вже 12 претендентів. Фаворитами виборчої кампанії залишаються Віктор Янукович та Віктор Ющенко.

Свої документи до ЦВК сьогодні подали Юрій Збітнєв, голова Всеукраїнської партії “Нова сила”; Володимир Рощин, голова Харківського обласного товариства захисту прав інвалідів та Віталій Влидченко, директор НВК “Україна” Фонду милосердя та здоров’я України. Крім того, Центрвиборчком розгляне питання про реєстрацію кандидатами у президенти голови Християнсько-ліберальної партії України Леоніда Черновецького та партії «Громадський контроль» Василя Волги. Таким чином, якщо Центральна виборча комісія вирішить зареєструвати їх кандидатами у президенти, то загальна кількість тих, хто змагатиметься за президентське крісло, становитиме 17 осіб.

До речі, першим, хто зібрав мільйон підписів, виявився теперішній прем’єр Віктор Янукович. Керівник його центрального виборчого штабу Сергій Тігіпко, каже, що темпи збору підписів на підтримку Віктора Януковича свідчать про його популярність серед виборців. Однак з реїіонів періодично надходять скарги про примусовий збір підписів на підтримку Януковича. Прес-служба виборчого штабу кандидата Віктора Ющенка у Волинській області вже заявила, що за фактом поданих скарг буде передано запит до правоохоронних органів щодо порушення виборчого законодавства, у якому буде вимога дотримання норм Закону України «Про вибори Президента України».

Що стосується інших кандидатів, то такої швидкості збирання підписів ніхто з них поки що не продемонстрував. Реєстрація кандидатів триватиме до 27 липня. Попередньо Центральна виборча комісія України розраховувала, що кандидатів у президенти буде не більше 20-ти.

XS
SM
MD
LG